חור בכיס: הצלליות של בורז'ואה עולות לנו יותר

מחירי הקוסמטיקה בארץ מרגיזים אותי. זוהי הסקירה הראשונה בסדרת "חור בכיס"- בה אציג בפניכן מוצרים במחירים של "הביוקר" בארץ, ואראה לכן איפה תמצאו אותם בזול. 
*המחירים המוצגים להלן נכונים ליום פרסום הפוסט
Bourjois Ombre A Paupieres Eyeshadow - # 15 Rose Peau 1.5g/0.05oz
צללית של בורז'ואה ב-StrawberryNet.com

מי שביקרה לאחרונה בחנויות הפארם  וודאי נתקלה בנוכחות החדשה והמסקרנת שם: הסטנדים הצבעוניים של חברת Bourjois. ממש מדליקים, הסטנדים האלה, לא? הצלליות העגולות והחמודות, הליפסטיקים במגוון הצבעים הרעננים... חגיגה לעיניים. אבל כשאני הסתכלתי על המחירים- העיניים התחילו לכאוב, והחגיגה דעכה... 

בחרתי לכתוב על הצלליות האפויות של בורז'ואה, או ה-Little Round Pots, בעקבות כתבה של ענת מרון, שפורסמה במאקו בתחילת החודש. במדור שלה סקרה מרון את הצלליות, באופן מאד משכנע יש לציין, וכתבה: "ממש עושה רושם שלאט-לאט נגמרות הסיבות לטוס לחו"ל לעשות שופינג." כמה שורות אחר כך ציינה מרון את מחיר הצלליות בארץ: 79 שקלים לצללית (אחת, כן). הדבר הראשון שעלה לי לראש הוא שדווקא ממש לא נגמרות הסיבות לטוס לחו"ל, אלא אם כן אנחנו הולכות לקנות את הצלליות מבלי לצאת מהבית, באינטרנט. 

זכרתי שבאחד השיטוטים שלי באתרי הקוסמטיקה השונים נתקלתי בצלליות האלה, וגם זכרתי שהמחיר שלהן היה ממש נמוך. אז חזרתי לבדוק, ואלה הממצאים:*שימו לב שהמחירים הם בפאונדים, היום ערך הפאונד עומד על כשישה שקלים.

באתר CheapSmells.com הבריטי עולה צללית אחת 3.5 פאונד, (כ-21 שקלים!). באתר מציינים שהמחיר המלא של צללית הוא 6 פאונד (כ-43 שקלים), ושימו לב שגם המחיר הזה  נמוך ממחיר הצללית בארץ. 

אם חישבתן נכון אז בטח הבנתן שמחיר הצלליות באתר אפילו יותר זול ממחיר של הצלליות בארץ אחרי מבצעי 1+1 הידועים (שכבר הבעתי את דעתי האמיתית עליהם במאמר המחאה שלי נגד מחירי מוצרי הקוסמטיקה בארץ).

באתר אין מבחר גדול של צבעים אבל הם מתעדכנים מדי פעם. בכל אופן, צללית אחת כולל משלוח תעלה לכן 5.13 פאונד (כ- 31 שקלים), שתי צלליות כולל משלוח יעלו לכן כ-52 שקלים, ושלוש צלליות יעלו לכן כ-74 שקלים כולל משלוח. 

מסקנות: א'- ככל שתזמינו יותר ערך המשלוח לצללית יורד, והופך לפחות משמעותי. ב'- במחיר של צללית אחת בארץ תוכלו לקנות 3 צלליות באתר הבריטי, ויישאר לכן עודף.

לרכישת הצלליות ב-CheapSmells.com הקליקו כאן


באתר ASOS הבריטי תמצאו מגוון רחב יותר של צבעים, ושם צללית אחת תעלה בין 6 ל-7 פאונד ושימו לב שהמשלוח ארצה הוא חינם. מהיכרות עמוקה שלי עם האתר, יש בו מבצעים לרוב, ולעיתים תמצאו את הצלליות בעלות נמוכה יותר, אז כדאי לעקוב.

אם מצאתן שם את הגוון או הגוונים שמתאימים לכן, בידקו והשוו האם הרכישה תשתלם לכן יותר באתר או בפארמים כשיש מבצעים (ואל תתנו למבצע 1+1 לתעתע בכן!). לרוב תמצאו שככל שתקנו יותר צלליות כך ישתלם יותר להזמין מהאתר. לגבי הצלליות שנמכרות ב-6 פאונד- עדיף תמיד לקנות באתר, זה יוצא יותר זול גם כשיש 1+1 בארץ (אלא אם כן מצאתן מבצע אחר שווה במיוחד). 


לרכישת הצלליות ב-ASOS  הקליקו כאן לצלליות ב-7 פאונד, וכאן לצלליות ב-6 פאונד.  

גם אתר StrawberryNET.com מוכר מוצרים של בורז'ואה, ביניהם גם צלליות, אם כי המבחר מצומצם ביותר. שם צללית  עולה ללא מבצעים והנחות 56 שקלים, וגם משם המשלוח חינם. באתר יש תכנית הנחות ללקוחות חוזרים, ויש מבצעים שונים ומתחלפים, אז שווה לבדוק גם שם טרם הקניה. 


לרכישת הצלליות ב-StrawberryNet הקליקו כאן

עכשיו בואו תראו איך גם הזמנה מאתר שגובה דמי משלוח גבוהים, תוכל לחסוך לכן, ובגדול:

ב- Cosmetics4Less גובים 10 פאונד (כשישים שקלים) עבור דמי משלוח ארצה- להזמנה של עד קילו אחד. מנגד, המחירים בו מאד זולים, וככל שתקנו יותר עלות המשלוח תהיה פחות רלוונטית. 

אמנם באתר הזה תמצאו מגוון מצומצם של ה-Little Round Pots ב-3.5 פאונד, אבל תמצאו שם גם מגוון רחב של צלליות אחרות של בורז'ואה, מרהיבות לא פחות, בלא יותר מ-4 פאונד. תמצאו שם גם צלליות בגודל מיני שעולות 1.5 פאונד. עכשיו שימו לב למסקנות:

לרוב, כשיש מבצעים בארץ, קניה של עד שלוש צלליות תהיה עדיפה פה בארץ. אבל אם חשקה נפשכן בארבע צלליות ומעלה- העדיפו להזמין מהאתר- חד משמעית, גם אם יש בארץ מבצע של 1+1. גם עם דמי משלוח של 60 שקלים- זה יעלה לכן פחות.
בואו נעשה חישוב קצר להמחשת הרעיון: ארבע צלליות באתר יעלו לכן 84 שקלים + 60 ש"ח דמי משלוח = 144 שקלים. 4 צלליות בארץ במבצע 1+1 יעלו לכן 158 שקלים (14 שקלים יותר). לא השתכנעתן? בסדר... עכשיו תחשבו כמה ארבע צלליות יעלו לכן כאן בלי מבצע... 

בשורה התחתונה- הזמנה מהאתר הזה תשתלם לכן יותר ככל שתזמינו יותר. אבל שימו לב שאם תעברו את סף ה-75$ תצטרכו לשלם מע"מ ומס קניה כשהחבילה תגיע ארצה (ב-75$ תוכלו לקנות תשע או עשר צלליות). החיסכון בקנית מספר גדול של מוצרים יחסוך לכן עשרות שקלים- במקרה שיש 1+1 בארץ. אם אין כזה מבצע בארץ החיסכון יגיע למאות שקלים. 

לרכישת הצלליות ב-Cosmetics4Less הקליקו כאן

אני באמת לא מבינה למה מתמחרים לנו את מוצרי הטיפוח כל כך ביוקר כאן. הצלליות האלה הן דוגמה טובה לטירוף המחירים שחוגג בארץ, לא רק בתחום הקוסמטיקה, כידוע. לא מעט פעמים מצאתי שמחירי הקוסמטיקה בארץ, ובמיוחד ברשתות הגדולות, יקרים מהמחירים בחו"ל בלמעלה מ-40%, אפילו אחרי מבצעים והנחות. לכן אני תמיד טורחת להשוות ולבדוק כדאיות טרם הקניה. אני מקווה שהצלחתי לשכנע אתכן לעשות את אותו הדבר. אם עדיין לא- חכו לפוסט הבא...

לכל מקרה שתחליטו לצאת למסע שיטוטים בחנויות האינטרנטיות, קחו אתכן את המדריך לאתרי הקניות השווים למוצרי קוסמטיקה באינטרנט


תיהנו!