האם הזמנת מוצרי קוסמטיקה באמצעות חברות השילוח הבינלאומי משתלמת?

קניות באינטרנט הפכו להיות דבר שבשדרה כמעט עבור כל אחת ואחת מאיתנו. כולנו גם יודעים שלמרבה הצער, לא כל האתרים הבינלאומיים שולחים ארצה, ולפעמים, דווקא המוצרים הכי נחשקים או במחירים הכי טובים, נמצאים באתרים האלה. אבל כולנו גם יודעים, שבעולם שלנו אין כמעט אין דבר שאין לו פתרון, ובמקרה הזה הוא גאוני ופשוט להפליא! - חברות שילוח

*בפוסט הזה אני מתייחסת להזמנה מאתרים בארה"ב.

חברת שילוח- מה העיקרון?
כמו שכתבת במדריך לאתרי הקניות השווים למוצרי קוסמטיקה באינטרנט, יש המון אתרי קניות באינטרנט שאנחנו, בארץ, לא יכולים להנות מהמחירים האטרקטיביים שהם מציעים, אם משום שעלות המשלוח אסורונומית ולא משתלמת, ואם זה משום שהאתרים בכלל לא שולחים לארץ. כאן נכנסת חברת השילוח: החברה מספקת לכל אחד כתובת אישית בארה"ב, מעין תא דואר, אליו אנחנו שולחים את הפריטים שאנחנו מזמינים און-ליין. כשהחבילה מגיעה לכתובת האמריקאית שלנו, חברת השילוח שולחת אותה אלינו ארצה.

בסך הכל מדובר בהזדמנות מצויינת עבורינו לקנות באתרים אמריקאיים שמוכרים במחירים שווים ואטרקטיביים. אתרים כמו Target.com ו-Sephora הם גן עדן לחובבות איפור וטיפוח, ולכן כיף לדעת שעכשיו גם אנחנו יכולות להינות מההיצע הרחב שיש לחנויות האלה להציע לנו. אבל אם נבחר באמת להשתמש בשירותי חברת שילוח- כמה נצטרך לשלם בסופו של דבר?

פלוס מינוס
אז מה היתרונות כבר הבנו. אבל כמו שאתן ודאי יודעות, אין מתנות בחינם, ובכל זאת מדובר בשירות שהוא טוב, וגם מי שעומדים מאחוריו רוצים וצריכים להרוויח.

עלויות השירות נקבעות בהתאם לגודל ולמשקל החבילה, והן מאד יחסיות. אי אפשר לומר באופן גורף שהן משתלמות או לא- הכל תלוי במה וכמה אנחנו מזמינים. מכיוון שהבלוג עוסק בטיפוח, איפור וקוסמטיקה, זה התחום שאני התמקדתי בו לצורך הבדיקה.

במסגרת הבדיקה שלי ביקרתי בארבעה אתרים שמספקים שירותי שילוח בינלאומיים: מסטופ, TNT אקספרס, ו- USHOPS, ובדקתי מהי העלות המינימלית ומהו המשקל המינימלי למשלוח.

*המחירים המוצגים להלן נכונים ליום פרסום הפוסט

במסטופ: מחיר התחלתי לחבילה עד חצי ק"ג: 25$. למי שיזמין מ- Amazon.com או מ-ebay.com וישתמש בשרותי החברה תינתן הנחה של 10$ עבור המשלוח. 

ב-TNT אקספרס: לא הסתדרתי עם האתר הזה. לא מצאתי מה עלויות השילוח בהזמנה דרכו. אני לא בעד אתרים שהגישה אל המידע בהם אינה נוחה וברורה. 


ב-UHSOPS: עלות המשלוח המינימאלית היא 20$ עבור משלוח ימי (עד 40 יום- לחבילות עד 2 ק"ג), או 27$ עבור דואר אוויר לחבילה במשקל של עד חצי ק"ג. אני מניחה שמכיוון שאנו מדברות על מוצרי טיפוח, שגם ככה אינם שוקלים הרבה, זו תהיה האופציה השכיחה ביותר עבורנו. (חבילה של עד קילו תעלה 27$ בדואר אוויר).

ב-EZbuyUS: עלות המשלוח המינימאלית היא 35$, והמשקל המינימאלי הוא קצת יותר משני ק"ג. זה המון, ואם נקנה איפור בשני ק"ג, סביר להניח שנשלם מע"מ ומס קניה, אז לגבי קניית מוצרי קוסמטיקה ושימוש בשירותי החברה הזו- אני לא יודעת עד כמה זה ישתלם לקונה הממוצעת. 


לצורך בדיקת הכדאיות החלטתי להשתמש בשירותי חברת השילוח USHOPS: 

כל שנותר כעת זה לבדוק האם עלות המוצרים שבחרנו בתוספת דמי המשלוח אינה עולה על עלותם בארץ.

יכול מאד להיות שאם נזמין מוצר אחד או שניים, התוספת שנשלם בעבור השילוח כבר תחבל בכדאיות הקניה, אבל מצד שני אם נזמין כמות גדולה של מוצרים, גם תוספת של כ-80 שקלים בעבור השילוח עדיין תוציא אותנו נשכרות.

בשורה התחתונה, ככל שנקנה יותר- נחסוך יותר, ולכן אני חושבת שהשימוש בשירות הזה ישתלם במיוחד למאפרות שצורכות מוצרי איפור בכמויות, ואתן יודעות מה? גם בעבור כל מי שצריכה לעשות קניה בפארם שתגיע לסכום של 300 שקלים.

שיעור חשבון

ועכשיו הנה כמה חישובים להמחשת הכדאיות או אי הכדאיות בשימוש בשירות:

לצורך הבדיקה, כהרגלי, אני בודקת את מחירי המייקאפ קולורסטיי של רבלון- אני חושבת שזה אומדן טוב משום שהוא מאד יקר בארץ, והוא ממחיש באופן טוב את הפערים, וגם משום שזה באמת מוצר שמאפרות, למשל, צריכות אותו בכמויות גדולות (בשל הצורך בגוונים שונים ובבקבוק ספייר לכל גוון).

אז נתחיל:
מחיר המייקאפ בארץ: 180 שקלים. מחיר ליחידה אחרי 1+1: 90 שקלים.

מחיר המייקאפ באתר drugstore.com (האתר היום עבר ל-Walgreens) עומד עכשיו על 11.54$ כולל מיסים (43.85 שקלים- זוכרות שבארץ המחיר הוא 180 שקלים???), המשלוח בתוך ארה״ב יעלה 6 דולרים נוספים. משלוח של מייקאפ בודד ארצה דרך USHOPS יעלה לנו עוד 22$. הגענו ל-39.5 דולרים- כ- 150 שקלים. עדיין יצא לנו יותר זול ממחיר המייקאפ בארץ, אבל אני חושבת שבמקרה כזה כבר עדיף להוסיף עוד שלושים שקלים ולקבל שניים במחיר אחד. אם כן במקרה של הזמנת בקבוק מייקאפ בודד- השילוח חיבל בכדאיות ולא כל כך שווה להזמין בדרך הזו. 

אני לא אעביר אתכן דרך החישובים המייגעים לגבי מה יקרה אם נקנה שני בקבוקים, ואגלה לכן שנגיע ל-192 שקלים- ושוב, עדיף לקנות בארץ. 

אבל שימו לב לעלויות של קניה גדולה יותר של מייקאפים:
מה שלא סיפרתי לכם הוא, שבאתר הספציפי הזה (drugstore.com) קניה מעל 25$ מעניקה משלוח חינם בתוך ארה"ב, אז מקניה של שלושה מייקאפים נחסוך את 6 הדולרים של דמי המשלוח בתוך ארה"ב. 
כך ששלושה בקבוקים יעלו לנו 33.35$, כלומר 127 שקלים, עם המשלוח ארצה נשלם כ-210 שקלים, או- 70 שקלים לבקבוק, שזה פחות מהעלות בארץ גם אחרי מבצע 1+1. כאן כבר מתחיל להשתלם לנו. הזמנת ארבעה בקבוקים, בהנחה שהם לא עולים על חצי קילו (אין לי איך לבדוק, אך אם לכן יש אשמח לשמוע כמה שוקל בקבוק אחד), תעלה לנו כ-252 שקלים, כולל משלוח, סך הכל 63 שקלים לבקבוק, שזה יותר זול מכל מבצע אחר שמצאתי על המייקאפ הזה בארץ. בארץ, אגב, ארבעה בקבוקים כאלה יעלו לכם 360 שקלים אחרי מבצעים, ו-720 שקלים בלי מבצעים. הזוי לחלוטין. 

זו רק דוגמא אחת, מאתר אחד, ועוד למוצר שנחשב יקר. אם תזמינו מוצרים "זולים" יותר כמו ליפסטיקים ומסקרות, הכסף שלכן יקנה הרבה יותר פריטים לעומת מה שתוכלו לקנות באותו הסכום בארץ.

דוגמא אחרונה: לפני כחודשיים מייבלין ישראל מכרה את מסקרת "קולוסאל" שלה במחיר השקה- 60 שקלים. במחיר ב-300 שקלים תוכלו לקנות בארץ ארבע מסקרות, אחרי מחיר המבצע. אתן יודעות כמה מסקרות תוכלו לקנות ב-285 שקלים ב-drugstore.com כולל המשלוח?- שמונה. קולטות!?! מה תעשו עם שמונה מסקרות אין לי מושג, אבל זו רק דוגמא, לצורך העניין תוכלו לקנות באותו הסכום שתי מסקרות, שלושה ליפסטיקים וקרם פנים... הבנתם את העניין. והיי- תמיד תוכלו לחלק מסקרות במתנה לחברות, אני לא מכירה בחורה שלא תהיה שמחה לקבל אחת :). 

לסיכום, אם אתן מתכננות קניה גדולה של איפור, ולא מצאתן את שחשקה נפשכן באתרים שכן שולחים ארצה, אל תוציאו מכלל אפשרות את השימוש בשירותי חברות השילוח. עלות המשלוח אמנם נראית מפחידה כי הרבה פעמים היא יקרה יותר מהמוצרים שנרצה להזמין, אבל בהשוואה למחירים בארץ, מאד יכול להיות שלמרות עלות השילוח נחסוך לעצמנו לא מעט כסף. 


---✄ גזור ושמור: תהליך ההזמנה דרך USHOPS:
* אני ממליצה לכן לקרוא קודם את כל סעיפי התהליך שכתובים בשחור, ואחר כך לקרוא אותם שוב ביחד עם הטיפים שצבועים בירוק *

1. בשלב הראשון יש לבצע הרשמה קצרה באתר. כשתסיימו את תהליך ההרשמה תקבלו כתובת אישית בארה"ב על שמכן. 
טיפ: למרות שהכתובת תמיד שמורה באתר, שימרו אותה במקום נוח ונגיש, או שימרו את עמוד הכתובת שלכן במועדפים, פשוט בגלל שזה יחסוך לכן זמן. 

2. בשלב הבא, כנסו לאחד מאתרי הקניות, ומלאו את העגלה בכל טוב :) 
טיפ: בחלק מהאתרים האמריקאים המחירים נקובים ללא מע"מ, והמע"מ מתווסף רק בעגלה (Tax), קחו זאת בחשבון. 
טיפ: רבים מהאתרים מציעים משלוח חינם בקניה מעל סכום מסוים- אולי שווה לכן להגיע אליו, ולהימנע מתשלום המשלוח בתוך ארה"ב (התשלומים לחברת השילוח הישראלית לא נכללים ב-75$, מכיוון שמדובר בחברה ישראלית לא צריך לשלם מכס על הכסף ששילמנו להם- תודה למאשה שלימדה אותי משהו חדש!)
טיפ: כדי להימנע מתשלומים נוספים במכס, הקציבו לעצמכן עד 75$ לקנייה- כולל דמי המשלוח בתוך ארה"ב.
טיפ: נסו להעריך את משקל החבילה שלכן. ב-USHOPS תשלמו 20$ על משלוח ימי לחבילות במשקל של עד 2 ק"ג הארוזות בארגז שלא גדול מ-20X20X30 (שזה גודל סטנדרטי לאריזות מוצרי איפור). אם הזמנתן מוצרים שאתן חושבות שכבדים או גדולים יותר, השתמשו במחשבון העלויות של BUY2USA, כדי שתדעו פחות או יותר כמה תשלמו. 2 ק"ג איפור הם כמו 2 חבילות סוכר או אורז. יש סיכוי שעברתן את זה?!?!

3. בעגלת הקניות, במקום בו יש למלא את הכתובת, הכניסו את הכתובת האישית שלכן מהסעיף הראשון, והשלימו את הרכישה.  

4. החבילה בדרך לכתובת שלכן בארה"ב. בדרך כלל היא תגיע לשם תוך ימים ספורים, ואז תקבלו מייל מ-USHOPS המבשר החבילה שהגיעה אליהם, עם פירוט כל המוצרים שהגיעו בתוכה, ערכה, ודרישת תשלום עבור המשלוח. 

5. כנסו למייל, ובדקו האם כל הפריטים נכונים: האם כל המוצרים שהזמנתן שם? האם שווי החבילה שנקבו בו במייל זהה לסכום ששילמתן באתר הקניות? 
טיפ: לפעמים קורה שאם הזמנתן הרבה מוצרים, ואין את כולם במלאי, האתר יפצל את הההזמנה שלכן לשתיים. במקרה כזה, תצטרכו לשלם ל-USHOPS על איחוד חבילות (3$ לכל חבילה, ומכאן שאם מדובר בשתי חבילות שצריך לאחד תשלמו 6$) חשוב שתשימו לב לכך לפני שתשלמו ל-USHOPS על המשלוח, משום שלא ניתן לאחד חבילות אחרי התשלום! תצטרכו לשלם שוב 20$ משלוח או להחזיר את הפריטים שלא נשלחו, וחבל! 

6. כשאתן בטוחות שהכל הגיע לכתובת האמריקאית שלכן, כנסו לחשבון שלכן ב-USHOPS, ובחרו את שיטת השילוח. המינימום שתשלמו למשלוח מוצרי קוסמטיקה הוא 20$ עבור שילוח ימי (שלוקח משהו כמו חודש), או 27$ בדואר אוויר (שלוקח משהו כמו שבוע). בחרו בשיטת השילוח שנוחה לכן. אם הזמנתן מוצרי איפור קטנים, רוב הסיכויים שלא תצטרכו לשלם יותר מזה. 

7. השלימו את תהליך התשלום באתר USHOPS. 

8. אחרי ששילמתן על השילוח, וקיבלתן אישור, מ-USHOPS יעדכנו אתכן בכל שלב שהחבילה תעבור: כאשר היא תשובץ למשלוח, כאשר היא תישלח, כאשר היא תגיע למכס בארץ, וברגע שתשוחרר מהמכס ותהיה ממש קרובה אליכן. 

9. בשלב הסופי תקבלו את הטלפון המיוחל משליח הדואר, שיגיע עד אליכן עם החבילה המפנקת :) 

טיפ אחרון וחשוב מאד!!! 
זכרתן לבדוק האם ניתן לקבל החזר כספי מ-Ebates או מ-Extrabux על הקנייה שלכן? כדאי שתזכרו שמרבית האתרים האמריקאים כן עובדים עם אחד מהאתרים האלה או עם שניהם.
גם אם אתן בעיצומו של תהליך בניית העגלה, עדיין תוכלו להיכנס לאחד מהאתרים הנ"ל, לבדוק האם הם מחזירים כסף על הקניה באתר שבחרתן, ולהיכנס שוב לאתר הקניות דרך הלינקים שאיבייטס או אקסטראבקס מספקים. רק אז המשיכו את תהליך הקניה והתשלום. 
* כמו שציינתי לעיל, האתרים הנ"ל מספקים גם קודי הנחה או מבצעים נוספים באתרים, במידה וקיימים, אז מומלץ לשים לב! 
לקריאת פוסט הסבר מפורט על Ebates: הקליקו!

התהליך באמת יותר קל וידידותי ממה שזה אולי נראה, ואם תעקבו אחר כל השלבים הנ"ל ותקחו את כל הטיפים בחשבון (כולל את האפשרות שתשלמו 6$ על איחוד חבילות), אני מבטיחה לכן שגם תהנו מהחוויה, ובטח גם תצליחו לחסוך לא מעט כסף (במיוחד אם מדובר במוצרי דראגסטור). 
אז עכשיו שאתן יודעות שאנחנו יכולות להזמין מאתרים אמריקאים שלא שולחים ישירות ארצה, ושזה גם עשוי להשתלם מאד, קחו רשימה של אתרים שווים במיוחד, וצאו לסיבוב התרשמות.


כלבו ודראג סטורס**: 

Target
Walmart
CVS
Macy's
Walgreens
Rite Aid

איפור וקוסמטיקה
Sephora
Too Faced
Urban Decay
OFRA
Clinique

מכירות עוד? רשמו בתגובות!

** לגבי חנויות הכלבו והדראג סטורס קחו בחשבון שאתן יכולות לקנות שמפואים, דאודורנטים, מוצרי חשמל, תכשיטים ואפילו טיטולים (מעניין לבדוק את הכדאיות של טיטולים, לא?), ומה לא בעצם. עולם שלם נפתח בפנינו- מה, לא נצא לבדוק?