הכל על הזמנת מוצרי קוסמטיקה באמצעות חברות השילוח - מדריך

איך להזמין מאתרים שלא שולחים לארץ
התמונה מהאתר Dreamstime.co
קניות באינטרנט הפכו להיות דבר שבשגרה כמעט עבור כל אחת ואחת מאיתנו. כולנו גם יודעים שלמרבה הצער, לא כל האתרים הבינלאומיים שולחים ארצה, ולפעמים, דווקא המוצרים הכי נחשקים או אלה שנמכרים במחירים הכי טובים, נמצאים באתרים האלה. אבל כולנו גם יודעים, שבעולם שלנו אין כמעט דבר שאין לו פתרון, ובמקרה הזה הוא גאוני ופשוט להפליא! - חברות שילוח

*בפוסט הזה אני מתייחסת להזמנה מאתרים בארה"ב בלבד.

חברת שילוח- מה העיקרון?
כמו שכתבת במדריך לאתרי הקניות השווים למוצרי קוסמטיקה באינטרנט, יש המון אתרי קניות באינטרנט שאנחנו, בארץ, לא יכולים להנות מהמחירים האטרקטיביים שהם מציעים, אם משום שעלות המשלוח אסטרונומית ולא משתלמת, ואם זה משום שהאתרים בכלל לא שולחים לארץ. כאן נכנסת חברת השילוח: החברה מספקת לכל אחד כתובת אישית בארה"ב, מעין תא דואר, אליו אנחנו שולחים את הפריטים שאנחנו מזמינים און-ליין. כשהחבילה מגיעה לכתובת האמריקאית שלנו, חברת השילוח שולחת אותה אלינו ארצה.

בסך הכל מדובר בהזדמנות מצויינת עבורנו לקנות באתרים אמריקאיים שמוכרים במחירים שווים ואטרקטיביים. אתרים כמו Target.com ו-Sephora הם גן עדן לחובבות איפור וטיפוח, ולכן כיף לדעת שעכשיו גם אנחנו יכולות להינות מההיצע הרחב שיש לחנויות האלה להציע לנו. אבל אם נבחר באמת להשתמש בשירותי חברת שילוח- כמה נצטרך לשלם בסופו של דבר?

פלוס מינוס
אז מה היתרונות כבר הבנו. אבל כמו שאתן ודאי יודעות, אין מתנות בחינם, ובכל זאת מדובר בשירות שהוא טוב, וגם מי שעומדים מאחוריו רוצים וצריכים להרוויח.

עלויות השירות נקבעות בהתאם לגודל ולמשקל החבילה, והן מאד יחסיות. אי אפשר לומר באופן גורף שהן משתלמות או לא- הכל תלוי במה וכמה אנחנו מזמינים. מכיוון שהבלוג עוסק בטיפוח, איפור וקוסמטיקה, זה התחום שאני התמקדתי בו לצורך הבדיקה.

במסגרת הבדיקה שלי ביקרתי בארבעה אתרים שמספקים שירותי שילוח בינלאומיים: Shipoמסטופ, ו- USHOPS,  דיל-טס, ו-Ship My Dealובדקתי מהי העלות המינימלית ומהו המשקל המינימלי למשלוח.


*המחירים המוצגים להלן נכונים ליום פרסום הפוסט

Shipo: נשלם 20$ לחבילות עד חצי ק״ג, ו-24$ לחבילות במשקל של עד 1 ק״ג. לשיפו יש יתרון גדול על מתחרותיה- על כך בהמשך! לבלאק פריידיי שיפו הסכימו לתת לכן מחירי משלוח מופחתים - על כך למטה! 

במסטופ: מחיר התחלתי לחבילה עד 1 ק"ג: 35$. למי שיזמין מ- Amazon.com או מ-ebay.com וישתמש בשרותי החברה תינתן הנחה של 5$ עבור המשלוח.   


ב-UHSOPS: עלות המשלוח המינימאלית היא 20$ עבור משלוח ימי (עד 40 יום- לחבילות עד 2 ק"ג), או 27$ עבור דואר אוויר לחבילה במשקל של עד חצי ק"ג. אני מניחה שמכיוון שאנו מדברות על מוצרי טיפוח, שגם ככה אינם שוקלים הרבה, זו תהיה האופציה השכיחה ביותר עבורנו. (חבילה של עד קילו תעלה 27$ בדואר אוויר). ישנן גם אפשרות משלוח לחבילות עד 200 גרם בעלות של 14.90$

Deal Tas: לחבילות במשקל של עד חצי ק״ג נשלם בערך 20$ לדואר רגיל ו-23$ לדואר מהיר. לחבילות במשקל של עד 1 ק״ג נשלם 28$, כשישנה גם אופציה למשלוח איטי יותר ב-20$. לדיל טס מדרגות מחירים ואפשרויות משלוח שונות ומגוונות בעלויות גבוהות ופחותות. 

Ship My Deal: נשלם 21$ לחבילות עד 500 גרם בדואר רגיל, או 31$ לדואר מהיר. לחבילות במשקל של עד 1 ק״ג נשלם 28$ לדואר רגיל. ישנו גם עלויות משתלמות לחבילות קטנות יותר. כל שנותר כעת זה לבדוק האם עלות המוצרים שבחרנו בתוספת דמי המשלוח אינה עולה על עלותם בארץ.

יכול מאד להיות שאם נזמין מוצר אחד או שניים, התוספת שנשלם בעבור השילוח כבר תחבל בכדאיות הקניה, אבל מצד שני אם נזמין כמות גדולה של מוצרים, גם תוספת של כ-80 שקלים בעבור השילוח עדיין תוציא אותנו נשכרות.

בשורה התחתונה, ככל שנקנה יותר- נחסוך יותר, ולכן אני חושבת שהשימוש בשירות הזה ישתלם במיוחד למאפרות שצורכות מוצרי איפור בכמויות, ואתן יודעות מה? גם בעבור כל מי שצריכה לעשות קניה בפארם שתגיע לסכום של 300 שקלים.


איך מזמינים עם חברות שילוח
אונליין שופינג. איך הכי משתלם להזמין. התמונה מתוך Dreamstime.com

שיעור חשבון

ועכשיו הנה כמה חישובים להמחשת הכדאיות או אי הכדאיות בשימוש בשירות:

לצורך הבדיקה, כהרגלי, אני בודקת את מחירי המייקאפ קולורסטיי של רבלון- אני חושבת שזה אומדן טוב משום שהוא מאד יקר בארץ, והוא ממחיש באופן טוב את הפערים. יחד עם זאת, זהו באמת מוצר שמאפרות, למשל, צריכות אותו בכמויות גדולות (בשל הצורך בגוונים שונים ובבקבוק ספייר לכל גוון).

אז נתחיל:
מחיר המייקאפ בארץ בממוצע עומד על 90 שקלים. 

מחיר המייקאפ באתר Walmart הוא 11$ בממוצע, כלומר- בערך 40 שקלים!  המשלוח בתוך ארה״ב יעלה 6 דולרים נוספים. משלוח של מייקאפ בודד ארצה דרך Shipo יעלה לנו עוד 20$. הגענו ל-37$- כ- 137 שקלים.
מסקנה: אם אתן קונות רק מייקאפ אחד, ברור שזה לא משתלם להשתמשבחברת שילוח- לא רק שלא תחסכו, יצא לכן יותר יקר מהארץ. אבל---
אם תזמינו 2 או 3 בקבוקי מייקאפ, או תקנו בקבוק מייקאפ, ותוסיפו כמה מוצרים נוספים לעגלה, תצאו נשכרות בהחלט, ואף תוכלו להינות ממשלוח חינם בתוך ארה״ב אם תקנו ב-35$ האתר=> כלומר תחסכו 6$ נוספים! אולי זה אומר שהמשקל גם יעלה והשילוח ארצה יעלה 24$ במקום 20$, אבל עדיין חסכתן את דמי המשלוח בתוך ארה״ב. 

זו רק דוגמא אחת, מאתר אחד, ועוד למוצר שנחשב יקר. אם תזמינו מוצרים "זולים" יותר כמו ליפסטיקים ומסקרות, הכסף שלכן יקנה הרבה יותר פריטים לעומת מה שתוכלו לקנות באותו הסכום בארץ.

לסיכום, אם אתן מתכננות קניה גדולה של איפור, ולא מצאתן את שחשקה נפשכן באתרים שכן שולחים ארצה, אל תוציאו מכלל אפשרות את השימוש בשירותי חברות השילוח. עלות המשלוח אמנם נראית מפחידה כי הרבה פעמים היא יקרה יותר מהמוצרים שנרצה להזמין, אבל בהשוואה למחירים בארץ, מאד יכול להיות שלמרות עלות השילוח נחסוך לעצמנו לא מעט כסף. 


---✄ גזור ושמור: תהליך ההזמנה עם חברת שילוח: 
* אני ממליצה לכן לקרוא קודם את כל סעיפי התהליך שכתובים בשחור, ואחר כך לקרוא אותם שוב ביחד עם הטיפים שצבועים בירוק *

1. בשלב הראשון יש לבצע הרשמה קצרה באתר של חברת השילוח. כשתסיימו את תהליך ההרשמה תקבלו כתובת אישית בארה"ב על שמכן. 

טיפ: למרות שהכתובת האמריקאית תמיד שמורה באתר, שימרו אותה במקום נוח ונגיש, או שימרו את עמוד הכתובת שלכן במועדפים, פשוט בגלל שזה יחסוך לכן זמן בפעם הבאה שתצטרכו אותה. 

2. בשלב הבא, כנסו לאתר שבו אתן רוצות לבצע קניה , ומלאו את העגלה בכל טוב :) 

טיפ: בחלק מהאתרים האמריקאים המחירים נקובים TAX (מס קניה), והוא מתווסף רק בעגלה, קחו זאת בחשבון. כאן נכנס היתרון הגדול של -Shipo- אשר מחסניהם ממוקמים בדליוור- שם אין מס קניה בכלל, ואז המחיר שמופיע באתר זה המחיר הסופי עבורכן! 
טיפ: רבים מהאתרים מציעים משלוח חינם בקניה מעל סכום מסוים- אולי שווה לכן להגיע אליו, ולהימנע מתשלום המשלוח בתוך ארה"ב (התשלומים לחברת השילוח הישראלית לא נכללים ב-75$, מכיוון שמדובר בחברה ישראלית לא צריך לשלם מכס על הכסף ששילמנו להם.
טיפ: כדי להימנע מתשלומים נוספים במכס, הקציבו לעצמכן עד 75$ לקנייה- כולל דמי המשלוח בתוך ארה"ב.
טיפ: נסו להעריך את משקל החבילה שלכן. ב-USHOPS תשלמו 20$ על משלוח ימי לחבילות במשקל של עד 2 ק"ג הארוזות בארגז שלא גדול מ-20X20X30 (שזה גודל סטנדרטי לאריזות מוצרי איפור). אם הזמנתן מוצרים שאתן חושבות שכבדים או גדולים יותר, השתמשו במחשבון העלויות של BUY2USA, כדי שתדעו פחות או יותר כמה תשלמו. 2 ק"ג איפור הם כמו 2 חבילות סוכר או אורז. יש סיכוי שעברתן את זה?!?!

3. בעגלת הקניות, במקום בו יש למלא את הכתובת, הכניסו את הכתובת האישית שלכן מהסעיף הראשון, והשלימו את הרכישה.  


4. החבילה בדרך לכתובת שלכן בארה"ב. בדרך כלל היא תגיע לשם תוך ימים ספורים, ואז תקבלו מייל מ-USHOPS המבשר החבילה שהגיעה אליהם, עם פירוט כל המוצרים שהגיעו בתוכה, ערכה, ודרישת תשלום עבור המשלוח. 


5. כנסו למייל, ובדקו האם כל הפריטים נכונים: האם כל המוצרים שהזמנתן שם? האם שווי החבילה שנקבו בו במייל זהה לסכום ששילמתן באתר הקניות? 

טיפ: לפעמים קורה שאם הזמנתן הרבה מוצרים, ואין את כולם במלאי, האתר יפצל את הההזמנה שלכן לשתיים. במקרה כזה, תצטרכו לשלם ל-USHOPS על איחוד חבילות (3$ לכל חבילה, ומכאן שאם מדובר בשתי חבילות שצריך לאחד תשלמו 6$) חשוב שתשימו לב לכך לפני שתשלמו ל-USHOPS על המשלוח, משום שלא ניתן לאחד חבילות אחרי התשלום! תצטרכו לשלם שוב 20$ משלוח או להחזיר את הפריטים שלא נשלחו, וחבל! 

6. כשהחבילה שלכן הגיעה למחסני חברת הם ישלחו לכן בקשת תשלום במייל. חלק מהחברות ישלחו לכן דרישן תשלום בפייפאל, אצל חלק מהחברות תצטרכו להיכנס לאתר דרך לינק שהם יספקו לכן, שם תבחרו את שיטת המשלוח (ימי/ אווירי / רגיל/ עד הבית וכו׳). 

טיפ: הזמנתן יותר מחבילה אחת? מרבית חברות השילוח מאפשרות איחוד חבילות למשלוח אחד.  חלקן גובות על השירות דולרים בודדים, וחלקן יעשו את זה בחינם. אם המחיר הכולל של החבילות אינו עולה על 75$ - יתכן מאד שזה יצא מאד משתלם ויחסוך לכן עלות משלוח נוספת ארצה. אבל אם המחיר הכולל עולה על -75$, תשקלו שוב- כי יתכן שהמיסים יצאו יקרים יותר ממשלוח נוסף ארצה. כמו תמיד- היו חכמות והשוו! 

7. השלימו את תהליך התשלום באתר חברת השילוח.  


8. אחרי ששילמתן על השילוח, תקבלו אישור תשלום, ויעדכנו אתכן כאשר החבילה יצאה מארה״ב, עם אפשרויות מעקב אחר החבילות.  


9. בשלב הסופי תקבלו את הטלפון המיוחל משליח הדואר, שיגיע עד אליכן עם החבילה המפנקת :) 


טיפ אחרון וחשוב מאד!!! 
זכרתן לבדוק האם ניתן לקבל החזר כספי מ-Ebates או מ-Extrabux על הקנייה שלכן? כדאי שתזכרו שמרבית האתרים האמריקאים כן עובדים עם אחד מהאתרים האלה או עם שניהם.
גם אם אתן בעיצומו של תהליך בניית העגלה, עדיין תוכלו להיכנס לאחד מהאתרים הנ"ל, לבדוק האם הם מחזירים כסף על הקניה באתר שבחרתן, ולהיכנס שוב לאתר הקניות דרך הלינקים שאיבייטס או אקסטראבקס מספקים. רק אז המשיכו את תהליך הקניה והתשלום. 
* כמו שציינתי לעיל, האתרים הנ"ל מספקים גם קודי הנחה או מבצעים נוספים באתרים, במידה וקיימים, אז מומלץ לשים לב! 
לקריאת פוסט הסבר מפורט על Ebates: הקליקו!

התהליך באמת יותר קל וידידותי ממה שזה אולי נראה,ובסך הכל הוא די זורם, ותראו איך שהכל מתנהל מעצמו. אם תעקבו אחר כל השלבים הנ"ל ותקחו את כל הטיפים בחשבון, אני מבטיחה לכן שגם תהנו מהחוויה, ובטח גם תצליחו לחסוך לא מעט כסף (במיוחד אם מדובר במוצרי דראגסטור). 


היתרון הגדול של חברת SHIPO  והטבה מיוחדת לבלאק פריידי 2018

לחברת השילוח שיפו יש יתרון משמעותי לעומת מתחרותיה, והוא מיקום המחסנים שלה.
המחסנים של שיפו נמצאים במדינת דליוור. זוהי מדינה שאין בה Sales Tax (מס מכירה שמתווסף לקניה).
האתרים בארה״ב מציגים את עלות המוצרים ללא מס (בארץ זה דומה למע״מ), ואז המס מתווסף בעגלת הקניות בהתאם למדינה שאליה החבילה נשלחת.
Ship My Deal למשל, נמצאים בקליפורניה, שם המס הוא 7.25%, ובניו ג׳רזי, ששם המחסנים של יושופס- 6.62%- זהו סכום שיתווסף לעגלה שלכן.
בשיפו- לא יתווסף שום מס, וזהו חיסכון עבורכן.

הטבה מיוחדת לנובמבר - דצמבר: 
שיפו הסכימו לתת לכן הטבה סופר שווה, ועלות משלוח של איפור ארצה לחבילות במשקל של עד 1 ק״ג הוא 18$ בלבד- במשלוח מהיר! 
כל מה שצריך לעשות הוא להיכנס לשיפו, להרשם, ולהתחיל לקנות!


אז עכשיו שאתן יודעות שאנחנו יכולות להזמין מאתרים אמריקאים שלא שולחים ישירות ארצה, ושזה גם עשוי להשתלם מאד, קחו רשימה של אתרים שווים במיוחד, וצאו לסיבוב התרשמות.


כלבו ודראג סטורס**: 

Target
Walmart
Walgreens
Macy's - זהו אתר שמציע משלוח לישראל אבל לא למוצרי איפור. לכן סמנו שאתן שולחות לכתובת אמריקאית, ואז תוכלו לראות את מחלקת הביוטי. השתמשו בחברת שילוח במקום בשירות שלהם (שהוא גם יותר יקר). 


איפור וקוסמטיקה
Too Faced
OFRA
Clinique

Bobbi Brown
Sephora - ספורה לא ישלחו לכתובת של חברת שילוח! לשם כך חברת שיפו מספקת את שירות ״קונים עבורך״ בספורה. קראו על השירות

מכירות עוד? רשמו בתגובות!

** לגבי חנויות הכלבו והדראג סטורס קחו בחשבון שאתן יכולות לקנות שמפואים, דאודורנטים, מוצרי חשמל, תכשיטים ואפילו טיטולים (מעניין לבדוק את הכדאיות של טיטולים, לא?), ומה לא בעצם. עולם שלם נפתח בפנינו- מה, לא נצא לבדוק?