MURAD Acne- הקץ לחצ'קונים!

בחיים זה לא קרה לי. מאז גיל ההתבגרות הם מלווים אותי, המנוולים הקטנים. גיל ההתבגרות עבר כבר מזמן, וגם שנות העשרים היפות כבר מאחורי (מוחה דמעה), והם מסרבים להרפות. קוראים לכם "פצעי בגרות", למען השם, למה אתם עדיין כאן?! אז זהו שאתם כבר לא כאן. כבר שבוע לא ראיתי אתכם, ואני לא מתגעגעת!

זה באמת בחיים לא קרא לי. מאז הופיע הראשון, לא היה יום אחד שקמתי והם לא היו שם. גדולים יותר או פחות, כואבים יותר או סתם אדומים ומעצבנים. בשנים האחרונות המצב בכלל לא רע, באמת, אחד פה אחד שם. אבל תמיד יש לפחות אחד שמזכיר לי שהם טרם מאסו מפניי. עד השבוע שעבר. יום אחד קמתי בבוקר, הסתכלתי במראה, ו-אין. כלום. אפילו לא אחד! חיפשתי טוב טוב, תאמינו לי. נאדה. הפנים חלקות חלקות, וקורנות מהרגיל. נאנחתי ואמרתי לעצמי (כן כן, בקול רם): "הגיע הזמן באמת!". 

הכל התחיל לפני חודשיים בערך, אז חברה שחזרה מארה"ב סיפרה לי על ערכה לטיפול באקנה של ד"ר מיורד (Murad) שרכשה בספורה, בהמלצתה החמה של המוכרת. חברתי היקרה שכבר הספיקה לנסות את המוצרים אמרה שהם עשו פלאים בעור שלה, והוא באמת נראה טוב! חזרתי הביתה, ישבתי מול המחשב, חיפשתי, מצאתי והזמנתי. 

Acne Complex Kit. Murad

*המחירים המוצגים להלן נכונים ליום פרסום הפוסט

ערכת הפלא

המוצרים של ד"ר מיורד אינם זולים בכלל, אפילו די יקרים, כשמחירי מוצר בודד בגודל מלא נעים על סקאלת מחירים בין מאה ל-200 שקלים (יש מוצרים שאפילו יותר). לכן חשבתי שיהיה נבון מצידי לרכוש תחילה את ערכת ההתנסות גם כן, בה ארבעה מוצרים מוקטנים, לפני שאוציא סכומים לא מבוטלים על פרודקטים שאולי בכלל לא יתאימו לי. אני הרי למודת אין ספור מוצרים לטיפול באקנה, ועד היום לא נתקלתי במוצר שבאמת הצליח לעמוד מאחורי מה שהבטיח. 

ה- Acne Complex Kit, הערכה הכחולה של ד"ר מיורד, מיועדת לטיפול באקנה ובעור שמן, והיא כוללת (בתמונה- משמאל לימין): סבון נוזלי לטיהור העור 60ml, ג'ל פילינג לחידוש העור 30ml, קרם לחות מאזן לעור שמן 30ml, ותכשיר לטיפול נקודתי בפצעונים 7.5ml. סדר פירוט המוצרים הוא גם סדר השימוש בהם.
המוצרים אמנם קטנים, אך מספיקים לזמן רב (לדעתי לפחות חודשיים), כי צריך להשתמש בכמויות מזעריות בכל טיפול. 

אני משתמשת בערכה כבר שלושה שבועות, בוקר ולילה. את השינוי בעור הפנים התחלתי להרגיש תוך מספר ימים,  העור הפך חלק וקורן יותר, פצעונים נעלמו כלא היו, חצופים שצצו כאילו ברחו אחרי יום, וכבר שבוע שלם שאין להם זכר. 
*אני רוצה להבהיר שהמצב אצלי באמת לא נורא, אני לא סובלת מאקנה קשה בכלל, ואולי בגלל זה התוצאות נראו מהר, יהיה מעניין לשמוע איך המוצרים יעבדו על עור יותר בעייתי. 

הכירו את השחקנים

אמנם מדובר בארבעה מוצרים, ומכאן תהליך השימוש נראה ארוך ומייגע, אבל אני מבטיחה שהוא לא יקח לכן יותר משלוש-ארבע דקות, והוא שווה כל שניה!

המוצרים עצמם ממוספרים, כדי שיהיה ברור מה בא קודם ומה אחר כך. 

Clarifying Cleanser

clarifying cleanser. Murad
ראשית הרשו לי להתנצל על התמונה, את הסבון שכחתי לצלם בטרם השימוש ולכן העליתי תמונה של מוצר משומש... לא יפה, אני יודעת... ואחרי שהתגברנו על המבוכה אפשר להמשיך: 

אז הסבון הוא השלב הראשון בתהליך הניקוי. מדובר בסבון ג'ל אנטי בקטריאלי, שמפחית את הבקטריות שגורמות לגירויים בעור ב-99% בפחות מדקה. בג'ל גם חומרים פעילים שנלחמים באקנה למשך שעות אחרי השטיפה, ותמציות תה ירוק ומנטול אשר מרגיעות את העור. 

הוראות שימוש: מקציפים את הסבון על העור (אפשר גם צוואר) ושוטפים. כשאני שוטפת פנים מאופרות אני מעדיפה להיעזר בכרית סיליקונית שעוזרת להקציף ולנקות טוב יותר (כמו אלה שמצורפות לסבונים לפנים של לוריאל). 

Exfoliating Acne Treatment Gel
.Exfoliating Acne Treatment Gel. Murad
ג'ל פילינג לחידוש העור. הג'ל הזה נלחם באקנה, בפצעים קיימים, ומונע התפרצויות עתידיות. הג'ל גם מכיל חמרים כמו אלוורה, שמפחיתים אדמומיות וגירויים. לג'ל ריח אלכוהולי קצת חזק, אבל זה נסבל... 

הוראות שימוש: פעמיים ביום, לאחר השטיפה למרוח כמות קטנה מהחומר על הפנים והצוואר. הג'ל נוטה לנוזל ולכן כמות קטנה נמרחת בקלות על שטח רחב יחסית. יש לחכות 10 שניות לספיגה מוחלטת. את הג'ל הזה לא שוטפים! לבעלי עור רגיש, במיורד ממליצים להשתמש במוצר הזה פעם אחת בלבד ביום למשך כמה ימים, ובהדרגה לעבור לפעמיים ביום. 
אני, באופן אישי, מעדיפה לפני הנחת הג'ל, ואחרי השטיפה בסבון, לנקות את הפנים במי פנים, כי בפנים מאופרות, גם עם קרצוף טוב, תמיד נשארות שאריות איפור קטנטנות בנקבוביות, ואני רוצה להיות בטוחה שניקיתי ה-כל. 

Skin Perfecting Lotion
Skin Perfecting Lotion. Murad
קרם לחות מאזן לעור שמן. הקרם הזה הוא קליל מאד, המרקם שלו הוא קרמי-נוזלי, ולכן גם ממנו כמות קטנה תספיק לכיסוי שטח נרחב. הקרם נטול שומן, נועד לטהר ולרכך את העור, לשלוט בשומניות של העור  ובהברקות, ולכווץ נקבוביות. בקרם גם חומרים המרגיעים את העור. 
לקרם יש ניחוח צמחי עדין ונעים.

הוראות שימוש: פעמיים ביום, אחרי שהג'ל נספג, למרוח כמות קטנה (כגודל אפונה) על כל הפנים והצוואר. 

מניסיון שלי, אני לא ממש מרגישה שליטה בשומניות העור. זה החיסרון היחיד שמצאתי בכל הסדרה הזו. 
(אני עדיין מחפשת מוצר כזה שישלוט טוב בשומניות העור, אם אתן מכירות- אשמח לקבל המלצות!)

Acne Spot Treatment
Acne Spot Treatment. Murad
תכשיר לטיפול נקודתי. התכשיר הזה הוא קסם בפני עצמו. הוא מכיל חומרים שנלחמים בפצעונים, מאיצים את החלמת השטח הפגוע, ומפחיתים אדמומיות. שימו אותו על חצ'קון שכבר יצא, ואחרי כמה שעות תראו איך הוא הולך ונעלם. אם אתן מרגישות שחצ'קון עומד לצאת, שימו טיפל'ה מהחומר על אזור הסכנה והחומר יבלום את ההתפתחות לגמרי. אני מתה על הדבר הזה, גאוני! 

הוראות שימוש: פעמיים- שלוש ביום, להניח טיפ-טיפה מהחומר על פצעונים קיימים/ מקומות נקודתיים שאתם מרגישים התפתחות. שימו לב שהטיפול הוא נקודתי, ואין למרוח את החומר על כל הפנים. בהנחה שהטיפול הכללי יעבוד אצלכם, אז עם הזמן תצטרכו להשתמש בו פחות ופחות, והוא יישאר אצלכם המון זמן. 


אצלי התכשירים האלה עשו פלאים, וכבר המלצתי לכל החברות. אני רק לא מבינה דבר אחד. אני חושבת שאני לא אטעה אם אעריך שלמעלה מתשעים אחוזים מהאנשים בארץ סובלים או סבלו מאקנה, ואני לא מבינה איך זה שעד היום לא שמעתי על המוצרים האלה. איך לא קיבלתי המלצה עליהם- לא מקוסמטיקאית ולא ממוכרות באפריל, המקום היחיד בארץ שמוכר אותם. לא שמעתי עליהם מחברים  שסבלו מאקנה וגם לא מרופא העור. חברה הייתה צריכה להגיע עד לארה"ב ולחזור כדי שנדע על קיומם.  חיפוש קצר בגוגל העלה איזכורים ממש מועטים בעברית על המוצרים של ד"ר מיורד. נראה שפה לא שמעו עליהם, וחבל מאד! יותר מזה, חברה סיפרה לי שכשהיא הלכה לאפריל, המוכרת ממש הופתעה כשהיא ביקשה מוצרים של מיורד. 
אז הנה, אני פה כדי להמליץ לכם על המוצרים הנפלאים האלה. כמובן שכל מקרה לגופו, ולא בטוח שהמוצרים יעבדו על כולם כמו שהם עבדו עלי, אבל למען הסר ספק אני חושבת שתעשו לעצמכם טובה לא קטנה אם לפחות, כמוני, תתנסו בערכה הזו. 

האמת היא שמעניין אותי לראות מה יקרה לעור שלי כשהמוצרים יגמרו. אם הפצעים יחזרו, אין לי ספק שאני אזמין את המוצרים בגודל מלא. 

מלבד זאת, אספר לכם שבסדרת האקנה יש למיורד עוד מוצרים מלבד אלה, בינהם מי פנים, קרם לחות אנטי אייג'ינג, תרחיץ לגוף וגם ספריי לגוף שמונע התפרצויות אקנה, קרם לשליטה בשומניות (אולי אותו אני צריכה לנסות?), קונסילר ועוד. אין לי ספק שאני הייתי רוצה לנסות עוד ממוצרי מיורד, אבל צריך לקחת בחשבון שרובם יקרים. 

את הערכה שלי הזמנתי מ-feelunique.com, שם היא הייתה הכי זולה כשחיפשתי. מחירה באתר הוא 19 פאונד (114 שקלים בערך), והמשלוח משם הוא חינם. לרכישה הקליקו כאן.
(מבדיקה שעשיתי עכשיו באתר האינטרנט של אפריל, הערכה עולה שם 168 שקלים). 
*** עדכון 4/7/2012: מאפריל עדכנו שהם כבר לא מוכרים את הערכות בארץ, והסירו את הערכה מהאתר שלהם.

לצפייה ביתר מוצרי הסדרה באתר הבריטי הזה הקליקו כאן.
אגב, באתר הזה תוכלו לקרוא את פירוט המרכיבים של כל מוצר ולבדוק אם יש שם כאלה שידועה רגישות כלפיהם. 

** קוראת בבלוג עדכנה שב- Look Fantastic  הערכה נמכרת עכשיו ב- 17.5 פאונד, תודה! לרכישה הקליקו כאן.


קצת על ד"ר מיורד

לפני שניפרד, אני רוצה לספר לכן ממש בקצרה על אבי המוצרים, כדי שבכל זאת, יהיה לכן מושג מאיפה הם באו. 

ד"ר האוורד מיורד הוא רופא עור ורוקח יהודי (איך לא?) אמריקאי. ד"ר מיורד חקר את נושא הזדקנות העור, והגיע למסקנה שהעור שלנו מתחיל לאבד מחיוניותו ולהתקמט כאשר המים בתאי העור הולכים לאיבוד. התורה שלו, על רגל אחת, היא שהמים בורחים מתאים שהמעטפת שלהם נפגעה ונפרצה, ולכן לא משנה כמה מים נשתה וכמה לחות ניתן לעור- זה לא יעזור, כי המים לא "יכלאו" בתאים וימשיכו לברוח. לכן הוא פיתח מוצרים שנועדו לשקם את מעטפת התא. 

המוצרים שלו זכו בפרסים רבים, ומסתבר שלא מעט מגברות הוליווד משתמשות במוצרים מבית היוצר של מיורד. 

מלבד הסדרה לטיפול באקנה, למיורד מגוון סדרות אחרות של מוצרים, שנלחמות בנזקי עור שונים ולגילאים שונים, ויש לו גם ספר, בו הוא שוטח את כל התורה שלו. לצפייה ביתר הסדרות של מיורד הקליקו כאן.

לקריאה נוספת על החברה ומוצריה אני מפנה אתכם לאתר של מיורד, ספציפית לדף About us.

במידה ותחליטו להזמין את המוצרים ולנסות אותם, אני מקווה שתיהנו מהם לפחות כמוני. אם כבר ניסיתם את מוצרי ד"ר מיורד בעבר, אני אשמח לשמוע המלצות או חוויות לטוב ולרע. 

* אם אהבתם את הפוסט, או את הבלוג בכלל, תשמחו אותי מאד אם תפרגנו בלייק קטן, אם לפוסט הזה או אם לדף הפייסבוק של הבלוג (באפליקציה המיועדת בחלק הימני של הבלוג).