איל מקיאג'- פוסט ראשון: עפרונות עיניים ושפתיים

אחרי סדרה (לא מכוונת) של פוסטים אינפורמטיביים, מאד התחשק לי לעשות משהו צבעוני ויצירתי. פוסטים אינפורמטיביים ימשיכו להגיע בקרוב, צברתי המון חומר עד כה, אבל נשים אותם בצד לעת עתה. בינתיים נזריק קצת צבע לבלוג, ומהבחינה היצירתית... נראה כבר מה יצא :)

לצורך הפוסט הצבעוני גייסתי נבחרת מרשימה של עפרונות איפור של איל מקיאג', והוא יהיה הפוסט הראשון מסדרת פוסטים שיעסקו במוצרי הרשת השנויה במחלוקת. 

החלטתי לכתוב על מוצרי איל מקיאג' מכמה סיבות: 
 1. כסטודנטית איפור לשעבר במכללת איל מקיאג' (בירושלים, אם זה ממש מעניין אתכן), צברתי ה-מון מוצרים שלהם, כך שבלי עין הרע- יש הרבה על מה לכתוב.
 2. אני יודעת שרבות הן בנות ישראל שפוקדות את חנויות הרשת (או שפקדו בעבר ונשבעו שלא לדרוך שם יותר לעולם), אז יש לי טיפים שאני מקווה שיעזרו לכן בהתנהלות מולם, כדי שתצאו מהחנויות עם מינימום עצבים. 
 3. יש להם הרבה מוצרים טובים, שכדאי שתכירו. נורא קשה למצוא ביקורת על מוצרי החברה ברשת (אולי מפני שרבות מאלה שכן כותבות על איפור בוחרות להחרים אותה), אז אני רוצה למלא כאן איזשהו חלל, לא כשירות לחברה, אלא כשירות לקוראות ולצרכניות.
 4. מאז השבוע האחרון הרשת מגרילה מתנות ושוברים כספיים, אז אולי אוכל לעזור לכן להחליט מה לקנות... מכיוון שהרבה בנות שאלו במקומות שונים מה אפשר לעשות עם שובר על סך 75 שקלים, החלטתי לפתוח את הסדרה הזו דווקא בעפרונות האיפור.
* לתשומת לבכן, איני מתיימרת לכתוב על כ-ל המוצרים בקטגוריה זו או אחרת, אלא רק על אלה שברשותי. 
* כאן גם המקום להגיד שאני בשום פנים ואופן לא כותבת מטעם החברה, ואני חושבת שתוכלו להבחין בכך בעצמכן. אני משתדלת לכתוב באופן הכי אובייקטיבי שאני יכולה.
   אז נתחיל עם הסקירה, ובסוף תקבלו גם את הטיפים המובטחים :)

  עפרונות שפתיים
  ברשותי שני סוגים של עפרונות לשפתיים של איל מקיאג': עפרונות "רגילים" ועפרונות מינרליים. גם אלה וגם אלה עמידים למדי, יכולים לשמש כבסיס נפלא לשפתונים, וכך לסייע בשיפור עמידותם. כל העפרונות שברשותי הם עפרונות מתחדדים, והפורמולה שלהם מאד נוחה- הם נמרחים ממש בקלות. החיסרון שלהם, שדי משותף להרבה עפרונות אחרים, הוא שהם נותנים תחושה יבשה על השפתיים, וזה אולי בגלל ריכוז השעווה הגבוה בהם שתורם לעמידותם, ולכן הם לא יכולים לעמוד כשפתונים בפני עצמם (אלא אם כן אתן נהנות מתחושה של שפתיים חנוקות ומתכווצות), אבל מה שכן- אפשר לשים מעליהם גלוס, ולקבל לוק מהמם לא פחות משפתון (אך לאבד מהעמידות!). 
  בעיניי מרבית הגוונים מקסימים, אבל אני חייבת לציין שקשת הגוונים ממש מצומצמת, היא נעה בעיקר על הוורודים והנייטראלים, ומי שיש לה אוסף מכובד של שפתוני החברה וגם שפתונים של חברות אחרות בצבעים שונים מאלה, לא תמצא  כאן את המקבילה העפרונית, וחבל!

  עפרונות השפתיים ה"רגילים" של איל מקיאג'  בתמונות למעלה מצולמים העפרונות ה"רגילים" שברשותי. בחברה אומרים שמדובר בעפרונות עמידים גם בפני מים ולאורך זמן, ומניסיוני זה נכון- הם יכולים להחזיק על השפתיים משהו כמו ארבע-חמש שעות- אבל בלי אוכל, כמובן! בתמונה הבאה ניתן לראות מה קרה לחומר שהונח על היד אחרי שני ניגובים במגבון לח.
  הגוונים מאד נאמנים למה שאתן רואות בתמונות, מאד פיגמנטיים ומה שרואים כשמסירים את הפקק זה מה שמקבלים על השפתיים.

  ה-Antique הוא גוון חום עם נטייה לוורוד, מאד נח ליצירת מראה טבעי ועדין. ה-Rose מהמם למי שאוהבת להתאפר בגוונים הוורודים הכהים, מעולה אם אין חשק להתאפר, אלא רק להזריק קצת צבע לשפתיים. את ה-Poppy אני חושבת שתאהב כל מי שמחפשת את הגוונים הוורודים-בייבי והגוונים הקוראליים. מאד שיקי הקיץ .

  מחיר: 75 שקלים.*

  עפרונות שפתיים מינרליים, איל מקיאג'

  העפרונות המינרליים מכילים מינרלים מן הצומח ואמורים להעניק הגנה ולטפח את השפתיים. מניסיוני הם נמרחים ממש בקלות, מאד פיגמנטיים ועמידים. החביבים עלי הם השניים האמצעיים: ה-Toast שמתאים ליצירת מראה טבעי, מושלם עם גלוס מעל, וגם ה-Velvet Pink שהוא ורוד שגם כן מאד מאד נטראלי. 

  מחיר: 90 שקלים. 

  עפרונות עיניים
  גם במקרה של עפרונות העיניים יש לי נציגים משתי סדרות: מהסדרה המינרלית ומסדרת הגליטרים- עפרונות עם נצנצים. 
  מכיוון שאת הטוב אני רוצה להשאיר לסוף, אני מתחילה עם המינרליים:
  על פי החברה, מדובר בעפרונות המכילים מינרלים מזינים מן הצומח, אשר מתאימים במיוחד לאזור הרגיש שמסביב לעיניים. 
  שוב, מניסיוני, העפרונות מאד עמידים, במיוחד כשהם מונחים על העור. על מעקה העין הם פחות עמידים- בשביל מעקה העין אני תמיד מעדיפה להשתמש באייליינר ג'ל שפשוט נתקע שם ולא זז גם שעות ארוכות. כמו עפרונות השפתיים, כך גם אלה- מאד רכים ונוחים לשימוש. 
  מחיר: 90 שקלים.
  עפרונות עיניים מינרליים, איל מקיאג'

  ועכשיו לעפרונות החביבים עלי- עפרונות הגליטרים: כאמור, מדובר בעפרונות שמכילים נצנצים מאד עדינים, ובעיניי הם פשוט משגעים, ויכולים לשדרג כל איפור עיניים דרמטי בצורה מדהימה. יש להם נוכחות, והם פשוט יפהפיים. 
  העפרונות נמרחים ממש בקלות, ומאד קל לטשטש אותם- עד שהם מתייבשים, ואז הם מתקבעים והופכים לעמידים. הם מחזיקים מעמד שעות ארוכות. 
  עפרונות גליטרים, איל מקיאג'. מלמעלה למטה: Iris, Blue Sky, Emerald, Opal, Stars, Earth

  אז ניסיתי להיות קצת יצירתית ולהציג לכם הפעם סווטשים באופן שונה, וזה מה שיצא:  עם פלאש רצחני

  מבחינתי השניים המנצחים הם הירוקים Opal ו- Emerald, אני חושבת שמי שתשתמש בהם לאיפור כלות תצטרך לרכוש אותם בכמויות. בלינק הזה אפשר לראות איפור שעשיתי, עם שימוש בשני הירוקים בקו הריסים התחתון. 
  על פי הוראות היצרן, את העפרונות האלה אין למרוח על מעקה העין, משום שחלקיקי גליטר עשויים לשרוט את העין. אני, על עצמי, כן משתמשת בהם על המעקה, לא חוויתי עם זה שום בעיה, אבל אני לוקחת את זה על אחריותי. אם תבחרו לנהוג באופן דומה- זה יהיה על אחריותכן בלבד. 
  מחיר העפרונות: 75 שקלים. 

  כאן מסתיימת סקירת העפרונות, אני מקווה שעזרתי למי מכן שקיבלה שובר על סך 75 שקלים להחליט מה לקנות בו. 

  קצת טיפים לטיפול בעפרונות איפור:
  • במיוחד בימים חמים כמו אלו שאנחנו חווים עכשיו, מומלץ לשמור את העפרונות במקום קריר, וליתר ביטחון, לפני העבודה אפשר להכניס אותם לדקה למקפיא, אחרת הם פשוט נמסים ומתפרקים מהחום.
  • במקרה שהעפרונות קשים מאד מומלץ לחמם את קצה העפרונות טרם השימוש באמצעות קשקוש על היד, הפעולה הזו תרכך אותם ותקל את המריחה.
  • בין מאופרת למאופרת יש לחדד את העפרונות- מסיבות של הייגנה.

  עכשיו אני חייבת לכן עוד טיפים להתמודדות מול המוכרות בחנויות הרשת:

  אני לא רוצה לחזור על משנתי על הרשת, יתרונותיה וחסרונותיה, כי כתבתי על כך ממש לא מזמן בפוסט על פלטות הצלליות, אז למי שעדיין לא קראה או מעוניינת להיזכר- את יותר ממוזמנת! 

  מה שכן, אני אוסיף: כמו שכתבתי אז, וכמו שגם הראיתי לכן בפוסט הרכישה ממאד מינרלס, הרשת הזו מתמחרת את מוצריה באופן הזוי, היא קונה מוצרים בשקלים בודדים ומרוויחה עליהם מאות אחוזים. תחשבו שאם אני יכולה לרכוש את האייליינר ג'ל שלהם בפחות מ-10 דולר (יש גם אתר שבו ניתן לרכוש אותו ב-7 דולר), אז כמה חברה גדולה כמו איל מקיאג', שרוכשת אותו בכמויות אדירות מהיצרן, משלמת עליו. ואחר כך מוכרת אותו בלמעלה ממאה שקלים. תחשבו על זה. 

  התמחור ההזוי הוא אולי הסיבה שבגללה הרשת מרשה לעצמה לעשות כל כך הרבה מבצעים גדולים, ולחלק מתנות ללקוחות. בשנה האחרונה אני לא חושבת שהיה שבוע אחד שלא היה איזשהו מבצע בחנויות הרשת, כשהמבצעים הכי שווים היו: השני ב-120%, 62% הנחה, והשיא היה ביום העצמאות- 64% הנחה. אני חושבת שאם רשת מרשה לעצמה לתת הנחות כל כך גדולות לתקופות לא קצרות, היא בטוח עדיין מרוויחה. ולכן אין שום מצב בעולם שאני אשלם מחיר מלא על מוצר, או אקנה בהנחה שהיא פחות מ-50%. אז כאן הטיפ שלי הוא תמיד לחכות להנחות הגדולות ולקנות רק אז. 

  לא יכולות להתאפק? אני אגלה לכן עוד סוד. בשנה האחרונה יצא לי לבקר לא פעם בחנויות הרשת, וגם כשהמבצע שהיה קיים באותו הזמן לא דיבר אלי, תמיד המוכרת הציעה לי, בניסיון שכנוע אחרון, לקחת מוצרים בשווי של 900 שקלים, ולשלם רק 450 (יענו 50% הנחה). עכשיו, בפעם הראשונה שקיבלתי את ההצעה הזו אמרו לי שזה היום האחרון של המבצע- ככה זה כשמנסים לדחוק את הצרכן לפינה- שיטת שיווק מושלמת. אבל מה? גם למחרת הציעו לחברה שלי את אותו המבצע, והמבצע הוצע גם בשבוע שלאחר מכן וגם בחודש שלאחר מכן. כנראה שבאיל מקיאג' עובדים על פי מערכת זמנים שונה מזו של יתר כדור הארץ... אז אם בכוונתכן לרכוש כמות גדולה של איפור, תבדקו את האופציה הזו, ואם אין בכוונתכן לרכוש כמות גדולה של איפור- תהיו מוכנות להצעה כזו. 

  משום ששיטת השיווק של הרשת היא מאד אגרסיבית, יש סיכוי לא רע שתגיעו לחנות עם שובר על סך 75 שקלים, ותמצאו את עצמיכן מגהצות עוד 500 שקלים בקופה על דברים שבכלל לא התכוונתן לקנות. באופן מפתיע, איך שתכנסו לחנות ותנסו מוצרים שונים בגוונים שונים- הכל יתאים לכן! פתאום אין חוקים, אין תתי גוון, תשכחו מכל מה שידעתן על איפור, כי פשוט הכל הולך. כל שפתון שתנסי יהיה מדהים עלייך, וגם המייק אפ שחשבת שכהה ממך בשני טונים מתאים בול. אז זהו, שממש לא! ותזהרו, כי רבות הן המוכרות שם שיגידו לכן הכל כדי לשכנע אתכן לקנות. 

  אז מה שאני ממליצה לכן הוא לעשות עבודת שטח טרם הקניה: אתן יכולות לשאול חברות, בפורומים של איפור, או בפייסבוק, ולבקש המלצות. מצדי אפילו בפעם הראשונה תכנסו לשם בלי אשראי, כדי שלא תתפתו לקנות, תחשבו אחר כך טוב טוב מה אתן באמת צריכות, ואז תחזרו לרכוש.

  לפני הביקור בחנויות קחו נשימה עמוקה, תוציאו, ותשננו לעצמכן את המילה הכי חשובה בהתמודדות מול המוכרות: לא!
  על כל מה שיציעו לכן, ותאמינו לי שיציעו, בכל הדרך אל הקופה, וגם במעמד התשלום- פשוט תגידו לא! ואם בא לכן להיות נחמדות, אז תגידו: לא תודה. אבל מניסיוני הכי טוב להגיד להן שאתן תלמידות לשעבר ברשת או שאתן מאפרות, ושכבר יש לכן הכל. זה תמיד עובד. 

  דבר אחרון: נכנסתן לרשת והציעו לכן חברות? אני ממליצה להסכים, אין לכן מה להפסיד (אלא אם כן אתן יודעות שכל מבצע יוציא אתכן מהבית ויגרום לכן להוציא כספים גדולים על דברים מיותרים), וזאת משום שאיל מקיאג' היא באמת הרשת הכי מפנקת שאני מכירה. היא מחלקת המון מתנות, ואני חושבת שרק בשנה האחרונה קיבלתי ממנה מתנות בשווי שמתקרב ל-1000 שקלים (בתמחור מלא של המוצרים). שווה!

  לפני סיום אני מוכרחה לציין שיש ברשת גם מוכרות מקסימות, וקרה לי לא פעם שיצאתי עם חיוך גדול מהחנויות בזכות מוכרת עניינית וחביבה, שלא נתנה לי הרגשה שהיא מנסה "לדפוק עלי קופה". אני מאד חשדנית במוכרים מטבעי, כך שאני מזהה את התכונה הזו מקילומטרים. כך שלא כל חוויה שם חייבת להיות מעצבנת.

  יש לכן טיפים נוספים הקשורים בעפרונות איפור? יש לכן טיפים למעבר בשלום של כל חוויה בסניפי איל מקיאג'? יש לכן חוויות משלכן? קדימה- להגיב!

  עד כאן להפעם, אני מקווה שנהנתן, ובהצלחה!!!

  * אל תשכחו לבקר בעמוד המבצעים ברשת- יש שם הרבה מבצעים חדשים וסיילים שווים לכבוד הקיץ, אז שווה לבדוק. 

  *המחירים המוצגים לעיל נכונים ליום פרסום הפוסט

  * אם אהבתן את הפוסט, או את הבלוג בכלל, תשמחו אותי מאד אם תפרגנו בלייק קטן, אם לפוסט הזה או אם לדף הפייסבוק של הבלוג (באפליקציה המיועדת בחלק הימני של הבלוג).