החבילה הגיעה: סט מברשות עיניים של EcoTools וגם טיפים לצמצום תיק האיפור

מאז שנכנסתי לעולם האיפור, צברתי המון המון מוצרים, במיוחד כאלה שמתאימים למאפרות, כלומר- גדולים. בכל בוקר הייתי מוצאת את עצמי נכנסת לחדר האמבטיה עם שני ק"ג של ציוד איפור, כדי ליצור את הלוק שילווה את פני במהלך אותו היום. מלבד תיק האיפור ה"רגיל" שמכיל פריימרים, מייקאפ, פודרה ומסקרה, נכנסתי גם עם ג'ל ליינרים בכל מיני צבעים, עם אבקות מינראליות- סמקים, שימרים וברונזרים, תיק עפרונות עיניים, תיק עפרונות שפתיים, פלטת ליפסטיקים, שתי פלטות ענקיות של צלליות (אחת של סמקים, אחת של צלליות טבעיות וכהות), וכשקניתי את פלטת NAKED2 זה הפך לשלוש פלטות... לקחתי עמי גם את קייס המברשות המכובד שלי- כי צריך מברשת שונה לכל מוצר: מברשת אייליינר לג'ל ליינר שלי, מברשת למייקאפ, מברשת לפודרה, לסומק, שלוש או ארבע מברשות לעיניים, מברשת להצללות, להיילייטים, שכחתי משהו??? גם עם הזמן וההזמנות מהאינטרנט, תיק האיפור המשיך לטפוח, כי אתן יודעות איך זה, כשקונים משהו חדש נורא רוצים להשתמש בו- לפחות בשבוע הראשון שלו אצלנו, והוא נכנס אוטומטית לתיק האיפור של הבוקר... ואז גם "שוכח" לצאת ממנו...

תמונה לא פשוטה בכלל, הא? אז החלטתי שאני חייבת לצמצם איפה שאפשר, ולרכז את הכמות הכי מינימאלית של מוצרים- שיבטיחו לי מקסימום של תוצאות לאיפור יומיומי קליל. 

בפוסט הזה אציג בפניכן כמה מהצעדים בהם נקטתי לצמצום תיק האיפור שלי, ובסוף אסקור את סט המברשות של Eco Tools, שגם לוקחות חלק פעיל במשימת צמצום התיק. כמובן שכרגיל תקבלו מחירים וקישורים לנוחיותכן. 

*המחירים המוצגים להלן נכונים ליום פרסום הפוסט

איך צמצמתי* את תיק האיפור שלי:
*צמצמתי זה עניין יחסי, כן? :)
 • את מברשות המייק-אפ, הברונזר/הצללות והסומק קרם ריכזתי למברשת אחת: הקבוקי של איל מקיאג', מברשת משיער עיזים, דחוסה וצפופה מאד מאד, שמתאימה להנחת כל המוצרים הנ"ל, ובאופן מהיר ביותר. חבל שהיא מותירה אחריה "עקבות": שערות נושרות ממנה על ימין ועל שמאל, ולא ברור איך מברשת כזו עולה 300 שקלים... איל מקיאג' והמחירים שלהם... אבל שוב, בסה"כ היא עושה עבודה טובה מאד, וחוסכת לי שתי מברשות. כמובן שבין מוצר למוצר אני מנקה את המברשת על גבי מטלית/מגבת יבשה מהחומר הקודם...
הקבוקי של איל מקיאג'. שלוש פעולות במברשת אחת


 • לפודרה וסומק אני גם כן משתמשת באותה המברשת- מברשת Rouge של איל מקיאג'. זו מברשת סומק נהדרת, מעולה להנחות רכות של אבקות, ולטשטושים, ואני מוכרחה לציין שלמרות ש"פזלתי" ממנה לעבר ה-Blash Brush של Real Techniques (פוסט נרחב בהמשך), מצאתי שעבורי, בכל אופן, אין בכלל מה להשוות בין השתיים, וזו של איל מקיאג' לוקחת בענק בקטגורית מברשות הסמקים. (כמובן שאני זוכרת לנקות את המברשת משאריות הסומק לקראת השימוש בפודרה ביום הבא). 
מברשת Rouge של איל מקיאג'. מעולה לפידור קליל, הצללות והנחת סומק
 • את פלטת הסמקים החלפתי בשני סמקים בלבד: קרמי ורדרד של בובי בראון, וסומק כתמתם של מאד מינרלס. 
 • את פלטות הצלליות הגדולות צמצמתי לשתיים קטנות: האחת, פלטת Enchanted days מספר 003 של BOB, שאמי הביאה עמה מאחת הנסיעות למזרח. מדובר בפלטת צלליות נהדרת: קומפקטית, צבעונית, ופיגמטית להפליא; הפלטה השנייה מכילה צבעים יותר טבעיים: Rimmel Glam Eyes Quad מספר 002 (Smokey Brun, עלתה לי 5 פאונד ב-eChemist. באתר רואים תמונה של האריזה הישנה, כנראה, אך מקבלים את האריזה החדשה שאני קיבלתי). הצלליות ממש יפהפיות, אם כי לא הכי פיגמנטיות, וצריך לבנות אותן. 

פלטת Enchanted Days 003 של BOB
 BOB. צלליות פיגמנטיות ביותר (מלבד הלבנה)
המריחה נעשתה ישירות על העור, ללא פריימר או הרטבה

  Rimmel Glam Eyes Quad 002
  סווטשים (מימין לשמאל): ימנית, תחתונה, עליונה, שמאלית בפלטה
  וסליחה על הסרבול!
 • בגזרת האייליינר, חזרתי לאייליינר נוזלי, הפעם בחרתי ב-Exaggerate Liquid Liner של Rimmel (עלה לי 5.29 פאונד ב-feelunique), פשוט משום שזה חוסך לי את מברשת האייליינר, שאחרי השימוש גם צריך לנקות אותה- וגם פה אני חוסכת זמן. האייליינר של רימל שחור כהה, אטום, ועמיד למדי. לא יעזור- אין על עמידותו של אייליינר ג'ל, אבל גם האייליינר הזה עושה עבודה לא רעה, והוא מחזיק על העפעף שעות ארוכות.
Rimmel Exaggerate Liquid Liner
 • הצמצום המשמעותי ביותר היה בגזרת המברשות. נראה לי כל כך מיותר ומסורבל להיכנס כל בוקר לחדר האמבטיה עם קייס מברשות כל כך גדול, וידעתי שאם אני רוצה להקל על עצמי- אני חייבת קייס מברשות מוקטן, ופה אנחנו מגיעות לסיבה האמיתית לכתיבת הפוסט הזה:


סט המברשות המוקטנות של Eco-Tools

או: Eco Tools Bamboo 6 piece eye brush set

סט המברשות של Eco Tools, מימין לשמאל:
Shade, Smudg, Highlight, Crease, Blend
קדחת ה-iHerb הגיעה גם אלי, ומי שעוקבת בפייסבוק כבר ראתה את התמונה שהעליתי לא מזמן- בה השלל שהגיע אלי מהזמנתי הראשונה באתר. (למי שלא מכירה את האתר- אני ממליצה להקליק כאן לקריאת הפוסט המורחב).
בין ההתחדשויות הגיע גם סט מברשות העיניים המוקטנות של Eco-tools, סט בן חמש מברשות+ קייס מתאים מבד ממוחזר, עם מראה- שנוח מאד לנשיאה בתיק, ומעולה לנסיעות. החלטתי לרכוש דווקא אותו בגלל המחיר (7.22$), ובגלל הביקורות הטובות ומרעיפות השבחים. 
קייס מתאים מבד ממוחזר

בגדול, המברשות מאד רכות ונעימות, הן סינטטיות אך ממש לא מרגישות ככה, הידיות שלהן עשויות מבמבוק ומאלומיניום ממוחזר- כך שהן ידידותית הן לבעלי חיים והן לסביבה. 

חוות דעתי על הסט הזו היא לא חד משמעית, וזאת משום שזה סט מאד מוזר, ועושה את הרושם שמי שם, באקו טולס, שאחראי על עיצוב המברשות, לא יודע דבר וחצי דבר על מברשות איפור... המברשות אמנם קומפקטיות באורכן, אבל הראש של חלק מהן מתאים יותר לאיפור עיניי פרה... אני אומרת לכן... ואלה הקטנות- קטנות מדי. אף אחת מהמברשות לא מתאימה ליעוד המצוין עליה או באתר. אבל אני מוכרחה להודות, שלמרות ההתנסות הראשונית שלי בסט, שעקבה אחר הגדרות היצרן, גיליתי שאם אני משנה את יעודן של המברשות, הן דווקא מאד חביבות ושימושיות. ועתה בואו נכיר אותן אחת אחת:
מברשת Blend, קטנה ושמנמנה
מברשת Blend- אחת המוזרות. בדף ה-iHerb של הסט כתוב שהיא מברשת עיניים גדולה, שתאימה להנחה וטשטוש של צלליות. "גדולה" היא מילה ממש קטנה לתיאור המברשת. היא ענקית! יש לה ראש כל כך גדול, עד כדי כך שהיא בכלל בכלל לא מתאימה להנחת צלליות על עפעף בגודל ממוצע. דיוק הוא ממנה והלאה, ושימוש בה כמברשת להנחת צללית תותיר אתכן עם שני פנסי צלליות לא חינניים בעליל! מינוס נוסף שלה הוא שהיא משירה שערות וזה ממש מבאס...
Blend. שימו לב כמה הראש שלה גדול...
שיניתי את ייעודה למברשת Highlight, או הארות. אמנם יש מברשת Highlight אחרת בקייס, אבל זו, הגדולה, הרבה יותר מתאימה להנחת אבקות מאירות באיזורים הגבוהים בפנים, והנחה של צללית בהירה על עצם הגבה. 

מברשת Crease
מברשת Crease- בדף ב-iHerb כתוב שהיא מברשת זויתית שמיועדת להנחת צללית בשקע העפעף. גם כאן לא ברור מה חשבו לעצמם מעצבי המברשות של Eco Tools, שעיצבו מברשת זוויתית ושמנה להגדרת שקע העפעף. מניסיוני, מאד לא נוח להשתמש במברשת הזאת למטרה הספציפית הזו.
Crease. זוויתית ושמנמנה
שיניתי את ייעודה למברשת צלליות. גיליתי שאם אני משתמשת ב"צמרת" שלה (בקצות השערות) להנחת צלליות, אני מקבלת מריחה נאה שלהן על העפעף. 

Smudg. לא עמדה בציפיות
מברשת Smudg- בצורתה המברשת הזו בהחלט נראית מתאימה למטרה של מריחה וטשטוש של אייליינר/צללית על קו הריסים העליון והתחתון של העין. גם הגודל נראה מתאים בהחלט למטרה הזו. כמה חבל שהמברשת ממש דוקרת ולא נעימה כלל לביצוע פעולה כלשהי באיזור כל כך רגיש כמו בעור שמסביב לעיניים. האכזבה שלי מהמברשת הזו היא מאד גדולה, כי בכך הקייס לא מספק לי פתרון לפעולת המריחה והטשטוש של הצלליות בזווית העין. 
שיניתי את יעודה להנחת מנטרלים וקונסילרים באזורים קטנטנים. גיליתי שהמברשת מאד נוחה לטשטש איפור נקודתי באזורים כאלה, כמו פצעונים ונקודות אדומות בעור. היא מספיק קטנה ומספיק רכה כדי לעשות עבודה טובה בגזרה זו. 

מברשת Highlight.
הכוכבת של הסט
מברשת Highlight- איך שראיתי את המברשת הזו היה ברור לי שאני לא אשתמש בה להנחת צללית בהירות- לא על עצם הגבה ולא ב-C הפנימי של העין- כמו שמומלץ באתר, אלא היא נראתה לי מושלמת להנחת צלליות בשקע העפעף, וטשטושן. צדקתי, והופתעתי עד כמה. אם עד כה השתמשתי במברשות להנחת צלליות גם למטרת הטשטוש, זו שינתה את הרגלי, והפכה למטשטשת הראשית. היא עושה עבודה נפלאה, ועבורי היא הכוכבת של כל הסט הזה. לא ברור לי איך חושבים באקו טולס שהיא מתאימה להנחת צללית בהירה ב-C הפנימי של העין... לדעתי היא יותר מדי גדולה.

מברשת Shade
מברשת Shade- אני חושבת שזו המברשת היחידה שמתאימה להגדרה שלה באתר. בעוד שהיא קטנה מדי להנחת צלליות בהירות/יומיומיות, היא מתאימה להנחה של צלליות כהות ובולטות יותר, כי בהנחת צלליות כאלה צריך יותר דיוק, מה שמברשת בגודל כזה אכן יכולה לספק. משום שאיני נוהגת להתאפר בגוונים כהים ביומיום, ייעודה אינו מתאים לי, ושיניתי גם אותו- היא נהדרת להנחת צלליות ב-C הפנימי של העין. 

Shade משמאל- בהשוואה ל-213 של MAC
אז למרות שהסט קצת הזוי וקצת אכזב בהתחלה, אחרי שמצאתי ייעודים מתאימים יותר למברשות אני חייבת להודות שאני מאד נהנית ממנו, והוא בהחלט חוסך לי משקל נשיאה לאמבטיה בבוקר :) הוא גם נכנס בתוך תיק האיפור- מה שעושה לי סדר בבלאגן. אז כשאני משקללת את העובדות האלה יחד עם העלות, אני חייבת להסיק שמקבלים תמורה בעד האגרה, ולא יותר מכך.

הקייס מקבל ממני ציון 6 מתוך 10, כי בכל זאת- המברשות לא מתאימות ליעודן ומוזרות בצורתן, ומברשת הסמאדג' מאד אכזבה.

בכל מקרה אם תחליטו להזמין מ-iHerb, אתן מוזמנות להשתמש בקוד שלי: ZUZ128 לקבלת 5$ הנחה בהזמנה הראשונה. 

עד כאן להפעם. אשמח לשמוע ולקבל מכן עוד טיפים שיחסכו זמן ומקום באיפור הבוקר!

* מזכירה לכן לבקר ב"עמוד המבצעים" לצפיה במבצעים טובים שקיימים כרגע באתרים השונים.
* אם אתן אוהבות את מה שאתן קוראות כאן, תוכלו לשמח אותי מאד אם תתנו לייק קטן לפוסט הזה או אם תצטרפו לעמוד הפייסבוק של הבלוג (בגאדג'ט מצד ימין למעלה). כמובן שאפשר גם וגם :)