קצרצרים: הביוטי בלנדר - האם יש הצדקה לבאז המטורף סביב הספוגית הורודה?

אחחח ביוטי בלנדר, ביוטי בלנדר... כמה שמעתי עלייך, כמה סרטוני יוטיוב בכיכובך ראיתי... ועדיין היה לי קשה להיפרד מכמה עשרות שקלים בשביל... ספוגית! 


ורודה ורודה, אבל האם את שווה את המחיר?
אבל אז קיבלתי שובר במתנה לבזבוז בפייפאל, וחשבתי לעצמי שזו הזדמנות מצוינת לבדוק מקרוב על מה המהומה. אז ביקרתי באתר Makeup Geek, שם מוכרים זוג ספוגיות ב- 23.99$ (במקום 17.99$ לאחת), וגם דמי המשלוח לא בשמים, והתחדשתי לי בספוגיות חדשות, ורודות ויוקרתיות! 

ואני מודה שעד שהן הגיעו, הייתי ממש סקפטית. "מה כבר יכול להיות כל כך מיוחד בספוגית? זו 'כולה' ספוגית!" חשבתי לעצמי... שכן מאז שעברתי לשימוש במברשות איפור להנחת מייקאפ, הספוגיות אצלי נזנחו לאלתר. הן הרי "שותות" המון מייקאפ, צריך להחליף אותן בתכיפות גבוהה, ולכן הן לא חסכוניות, ומה גם שבספוגית אני משתמשת רק כשאני שואפת להגיע לכיסוי כבד יותר, וממש לא לכיסוי יומיומי וקליל. ואז הן הגיעו! 

אתן בטח מתות לדעת- האם ה"כולה" ספוגית הזו באמת שווה את המחיר? לא אמתח אתכן, ואומר שאני לא באמת יודעת אם הספוגיות מצדיקות את המחיר שלהן, כי בואו נודה- 60 שקלים לספוגית מייקאפ (במקרה הזול), איך שלא נסתכל על זה, זה מוגזם. גם 14$ לספוגית (המחיר שיוצא לספוגית במארז) זה לא מחיר כל כך הגיוני, אבל, וזה אבל גדול- ברגע שהשתמשתי בספוגית לראשונה- שכחתי כמה היא עלתה! זה כבר לא עניין אותי, כי המוצר הזה הוא לא פחות מגאוני! 


המארז הזוגי שרכשתי מ-Makeup Geek
לפני שמתחילים לעבוד עם הספוגית, יש להרטיב אותה בנדיבות, ולאחר מכן לסחוט טוב טוב - ומיד תראו שהספוגית כמעט ומכפילה את גודלה. ואז זה מתחיל- שלב ההבנה: כמה שהיא רכה ונעימה הורודה הזו! היא מרגישה ממש כמו כרית נוחה. מיד ניתן להבין שמדובר במשהו "אחר". 

בשלב הבא יש לטבול את החלק התחתון והשמנמן של הספוגית במעט מייקאפ, ולהתחיל לכסות את הפנים בטפיחות. (מי שמעדיפה- ניתן לנקד את כל הפנים במייקאפ, ורק אז להתחיל לטפוח ולפזר את החומר עם הספוגית). מיד תשימו לב שצריך רק כמות קטנה של מייקאפ כדי לכסות משטח גדול בפנים, באופן אחיד ומושלם. אני לא יודעת מה עומד מאחורי הטכנולוגיה של הספוגית הזו, שהופך אותה ללא "צמאה". בניגוד לכל מה שידעתן על ספוגיות עד כה, זו לא תשתה לכן את כל המייקאפ. נהפוך הוא: שמתי לב שאני משתמשת בדיוק באותה כמות המייקאפ, ואפילו אולי קצת פחות, מאשר הכמות לה אני זקוקה בעבודה עם מברשת. 

בשלב הבא, נהפוך את הספוגית, הפעם נטבול את הצד השפיצי במעט קונסילר, ונטפח אותו באזור שמתחת לעיניים (או לחלופין, נניח קונסילר ישירות על הפנים, ואז נשתמש בספוגית כדי לפזר את החומר בצורה אחידה ויפה). 

הגימור שניתן להגיע אליו בקלות ובמהירות הוא דק, אחיד וחלק- גם זאת בניגוד לכל מה שידעתי על ספוגיות לפני כן.  

אבל לא הכל ורוד: מלבד המחיר, לספוגית יש שני חסרונות נוספים: קודם כל, מומלץ ורצוי לשטוף אותה עם סבון בתום כל שימוש, כי אם מייקאפ יושב עליה יותר מיומיים- קשה מאד להסירו. החיסרון השני הוא, שספוגית היא ספוגית, ואמנם אלה מאד אלסטיות ואיכותיות, אבל אין לי ספק שגם הן יתבלו ביום מן הימים, ולכן הן אולי השקעה פחות משתלמת ממברשות, שיכולות להחזיק המון שנים. 

בשורה התחתונה, אני חייבת להגיד שהספוגית הזו שינתה לי את חוויית האיפור, ובבקרים אני אוטומטית מושיטה אליה את היד, ומוותרת על מברשות המייקאפ, שזה ממש הזוי! אז אם יש לכן אפשרות, או אם התלבטתן בכלל אם לרכוש או לא, אני ממליצה בחום!

קצת לפני סיום, ולפני הלינקים לרכישה, אתן מוזמנות לצפות בסרטון הסקירה וההדגמה הזה שהכנתי במיוחד עבורכן. צפיה מהנה! 

איפה רוכשים: 

לגבי עלויות המשלוחים מכל האתרים- אתן מוזמנות להתעדכן בטבלה המסודרת כאן.
- לרכישה בארץ- מ-Blushes! מחיר: 99.90 (לפני הנחות, בדקו אם יש קוד בעמוד המבצעים).  

- ב- BeautyBay כאן - מחיר:20$
*המחירים נכונים ליום פרסום הפוסט