למה אי אפשר להזמין לארץ בשמים, לקים ומותגים מסוימים, ומה הפיתרון? מדריך לקונה המבולבלאחת הבעיות הכי מתסכלות את הלקוחה הישראלית בבואה להתחדש במוצר קוסמטי חתיכי מחו״ל הוא הגילוי שאת אותו המוצר הכה נחשק בכלל אי אפשר להזמין לארץ. אז למה זה קורה? מה אפשר להזמין ומה לא? איך יודעים האם אפשר להזמין את המוצר בו אנו מעוניינות, והאם ישנה דרך להזמין בכל זאת? כל התשובות כאן!


על מנת להמחיש לכן את התופעה, צילמתי לכן את תהליך הרכישה שלי באחד האתרים האהובים עלי- Lookfantastic. אל העגלה הכנסתי  מגוון מוצרים, ומיד תבינו מה אי אפשר להזמין ומדוע.


בתמונה ניתן לראות את עגלת הקניות שלי - ואפשר להבחין שישנם ארבעה מוצרים עם אזהרה אדומה האומרת:
We are sorry we are unable to send this item to your chosen delivery adress. Please Remove this item 
from your basket. 
כלומר: אנו מתנצלים, אנו לא יכולים לשלוח את המוצר הזה לכתובת המשלוח שבחרת. נא הסר את המוצר מסל הקניות שלך.

מכאן שישנם ארבעה מוצרים שאי אפשר להזמין ארצה: בושם של קלואה, לק של Nails Inc, היילייטר של בנפיט, ושמן מרוקאי של Moroccanoil. 

לעומת זאת, שמן לשיער של לוריאל, מסקרה של פופה וגלוס של בר מינרלס אין בעיה להזמין. אז למה זה קורה???

הסיבות

ישנן ארבע סיבות עיקריות למדוע לא ניתן להזמין מוצר מסוים ארצה (וכל מוצר כאן מייצג סיבה כזו). 
1. בשמים ומוצרים באריזות לחץ - בשמים נחשבים למוצרים דליקים, ולכן בעקבות התקנות של האיחוד האירופי, אסור לשלוח אותם בתובלה אווירית רגילה, כלומר במטוסי נוסעים (וזו השיטה הזולה שאיתה רוב האתרים עובדים). בקטגוריות האלה נכללים גם מוצרי שיער למיניהם שארוזים בפחיות לחץ כמו מוסים, וספריים שונים לשיער. 
2. לקים - גם לקים נחשבים למוצר דליק ולכן אסורים למשלוח בתובלת אוויר רגילה. 
3. מותגים זרים, שהגבילו את האתר במשלוח המוצרים שלהם לחו״ל. זה נובע מרצון המותג לשלוט בשוק, ו/או לתת בלעדיות לחנויות מסוימות שכן יכולות לסחור בו לחו״ל. דוגמה למותגים כאלה הם Benefit ו-NARS. 
בקטגוריה הזו גם נכללים מותגים שכן נמכרים בארץ, אבל כנראה לבקשת היבואן בארץ הוחלט להגביל את המשלוח ארצה, כדי להשאיר אותנו קהל שבוי. דוגמה טובה למותג כזה הוא OFRA, שרק לאחרונה הושק ב-Beauty Bay ובתוך חודש כבר נחסם למשלוח ארצה. 
4. מותגים ישראליים- כמו Moroccan Oil או נטשה דנונה, אשר נמכרים בחו״ל, לפעמים במחירים זולים מהארץ, ושוב- יש כאן כנראה רצון לשלוט בשווקים, ולהגביל אותנו לרכישה רק מהארץ. 


איך נדע אם מוצר מסוים נשלח ארצה או לא?

ישנם אתרים, כמו feelunique הבריטי, שבחרו להקל עלינו מאד, וכבר בעמוד המותג הם מציינים די בבירור שלא ניתן להזמין את המוצרים לישראל. במקרה זה גם עמודי המוצרים יהיו ריקים.
כדי ״להינות״ מהפיצ׳ר הזה יש להזין את דגל ישראל במקום המיועד בפינה הימנית העליונה שבאתר (בדרך כלל זה קורה אוטומטית).
עמוד המותג Urban Decay - לא ניתן להזמין לישראל את מוצרי המותג. 


אבל במרבית האתרים אנו נגלה שמוצרים מסוימים לא ניתנים למשלוח רק כשנגיע אל עגלת הקניות, ורק לאחר שנעדכן כתובת בישראל. 


האם בכל זאת אפשר להזמין את המוצר בו אני חפצה?

יש מצב! 
ישנם אתרים שאיכשהו כן עוקפים מגבלות כאלה ואחרות, ופשוט צריך לבדוק בכמה אתרים במקביל (ניתן להעזר בכלי חיפוש המותגים בבלוג כדי לקבל רשימת אתרים ששולחים כל מותג ומותג). 

בגדול, את כל הבעיות יפתרו לכן האתרים ששולחים מהונג קונג! אתרים כמו  StrawberryNET ו-Cosme-de ישלחו לכן בשמים ולקים בשמחה, לצד כל מותג שקיים באתר, כולל נארס, בנפיט, מורוקן אויל ועוד ועוד.  (האתרים הם אמינים ומוכרים מוצרים מקוריים). משלוחים חינם. 

Cloud10 - אתר בריטי אחד שאני יודעת שכן שולח לקים ובשמים (אין להם מבחר גדול של בשמים), ואפילו את כל המוצרים של בנפיט! אין לי מושג איך הם עושים זאת, אבל הם אומרים שאין להם בעיה לעשות זאת. (כנראה שהם לא שולחים במטוסי נוסעים, אלא במטוסי מטען). 

FragranceX - אתר אמריקאי, שולח את כל המותגים והבשמים באתר, המחירים טובים, המשלוח קצת יקר, אבל חינם בקניה ב-69$ עם הקוד: FREE69

eBay - דרך נוספת היא לקנות מאיביי. ישנם המון אנשים אשר מוכרים  אינדיבידואלית מוצרי איפור וטיפוח מקוריים, ולא תהיה להם בעיה לשלוח לכן, גם בשמים. אבל איביי יכול להיות בעייתי, אז העדיפו להזמין ממוכרים ממדינה מערבית, שיש להם דירוג גבוה. שאלו אותם על המוצר ומצבו. 

חברת שילוח- במקרים מסוימים, אחרי שכבר ממש נואשנו, נפנה לחברה מתווכת שנזמין דרכה. כאן אני מתייחסת לאתרים אמריקאים דווקא, כמו Macy's, ששם אפשר למצוא מלאי מרשים של מוצרי איפור ממותגים שקשה להשיג, ובשמים, אך נוכל להזמינם ארצה רק אם נעזר בחברת שילוח כמו USHOPS למשל. 

* מחפשת מותג קוסמטיקה ספציפי? נסי את כלי חיפוש המותגים שלי, וקבלי רשימה של אתרים שמהם תוכלי להזמין את המותג!