בצפר לאיפור- שיעור שני: הארות והצללות- חוקים, מוצרים ומברשות


בשיעור שעבר למדנו על צורת הפנים האידאלית (אליפסה), ואיך ניתן לגרום לפנים בצורות אחרות להראות קרובות עד כמה שניתן לאותה הצורה האידאלית- באמצעות שימוש בברונזר וקצת היילייטר. 


את השיעור הזה נמשיך בדיוק מהיכן שסיימנו בפעם הקודמת. הפעם נדבר על הצללות והארות, וגם נכיר כמה מוצרים טובים למטרות אלה.

הצללות והארות מאפיינות טכניקת איפור שכל מטרתה היא לחטב את הפנים ולקרב אותן לאידאל. 
בעצם, כמו שאנחנו משתמשים בברונזר כדי למסגר את הפנים ו"ולתקן" את הצורה הכללית שלהם, ניתן להשתמש בברונזר והיילייטר על מנת להבליט אזורים מסויימים בפנים ולהשקיע אחרים, וכך ליצור מראה פנים מפוסל ומחוטב. חשוב לציין שהאפקט של הטכניקה הזו בא לידי ביטוי באופן הטוב ביותר דווקא בצילומים ופחות במציאות. 

עכשיו אני רוצה שתסתכלו על התמונה הבאה: 

כשאני חושבת על הצללות והארות ישר קופצת לי בראש תמונה של קים קרדשיאן. האיפור שלה תמיד נראה זוהר ומושלם, והיא בעיני ספר מהלך להארות והצללות. חשיפת התמונות של קרדשיאן (הקליקו), על ידה, דרך אגב, מפוצצת בקונסילר, הובילה לאינספור סרטוני יוטיוב, כתבות  והתייחסויות לשיטת האיפור שמקנה לה את המראה ההורס. 

העיקרון בטכניקת ההצללות וההארות הוא פשוט: את האזורים הגבוהים והבולטים בפנים, או את אלה שאנחנו רוצים להבליט, יש להבליט עוד יותר באמצעות שימוש בחמרים בהירים, ואת האזורים השקועים בפנים- נשקיע עוד יותר באמצעות שימוש בחמרים כהים. כך ניצור ניגודיות בין האזורים השונים בפנים, וכך גם ניצור פנים יותר "מפוסלות". 

הארות והצללות- האם באמת צריך את זה?
אם אתן שואלות לדעתי, אז כן. אמנם אין צורך להשתגע ולחטב את הפנים בכל בוקר כמו קרדשיאן, אבל שימוש קבוע בברונזר בעיני הוא מאסט. 
בעצם, לאחר שאנחנו מניחות מייקאפ, אנו יוצרות משטח חלק ודי חסר ממדים.  תצלמו תמונה בפלאש של פנים במייקאפ בלבד, והרי לכן תמונה של רוח רפאים. מספיק שנוסיף מעט ברונזר באזורים הנכונים כדי להציל את המצב, ולגרום לפנים להראות יותר חיוניות ומעניינות. 

שלבי עבודה
את חיטוב הפנים נעשה כמובן בשלב שאחרי הנחת המייקאפ. הבחירה האם להתחיל בהארות, או האם דווקא בהצללות נתונה בידיכן, ותיקבע על פי מה שתמצאו שיותר נוח עבורכן. 

הארות והצללות בעיניים נעשה כמובן בשלב איפור העיניים, אחרי שהנחנו בסיס לצלליות. השאלה האם לאפר קודם את העיניים או את הפנים תלויה בכן בלבד ובמה שנוח לכל אחת. נרחיב על כך בשיעורים הבאים. 

באלו מוצרים נשתמש
זו שאלה טובה, והתשובה שלה עוד יותר טובה: כמעט הכל אפשרי!

הארות
אם נבחר לפסל את הפנים כבר משלב המייקאפ, אז ניתן להשתמש במייקאפ בגוון בהיר מגוון המייקאפ שהשתמשנו כבסיס, כשהמייקאפ יכול להיות נוזלי או מוצק. ניתן גם להשתמש בקונסילר הבהיר מגוון המייקאפ שלנו. עוד ניתן להשתמש בטושי הארה, שהם בעצם קונסילר בשם אחר... ישנם טושי הארה שבאמת מכילים חלקיקים מחזירי אור. להארה באמצעות חמרים נוזליים/קרמיים נקרה "הארה רטובה". 

אם נבחר לפסל את הפנים רק בשלב שאחרי הנחת המייקאפ, ובמוצרים יבשים בלבד, אז ניתן להשתמש  בצללית בהירה או בפודרה מאד בהירה.  
לגימור אפשר להשתמש בשימר, שעוד יותר יבליט את האזור, ובשל חלקיקיו המנצנצים יהפוך את הלוק לזוהר אף יותר. 

הארות באזור העיניים: נשתמש בצלליות בהירות- מלבן ועד שמנת. הצללית יכולה להיות במרקם מט, ולמראה יותר חי וזוהר נשתמש בצללית מבריקה. לאקסטרא דרמה נשתמש בצלליות אבקות מבריקות. 

הצללות
אם נבחר לפסל את הפנים כבר משלב המייקאפ, אז ניתן להשתמש במייקאפ בגוון כהה מגוון המייקאפ שהשתמשנו כבסיס, נוזלי או מוצק, ניתן להשתמש גם בברונזר קרמי, או במילים אחרות סומק קרמי בגוון חום כהה. להצללה הנעשית באמצעות חמרים נוזליים או קרמיים נקרא "הצללה רטובה". זו, אגב, השיטה על פיה מתאפרת קרדשיאן. 

אם נבחר לפסל את הפנים רק בשלב שאחרי הנחת הפודרה, נשתמש במוצרים יבשים בלבד, אז ניתן להשתמש  בצללית כהה בצבע מתאים, או בפודרה כהה, וכמובן בברונזר- דחוס או בתפזורת, מה שנוח לנו. 

הצללות באזור העיניים יעשו באזור שקע העין, ובעצם ניתן להשתמש בכל צבע שאנו חפצות, כל עוד הוא מתאים ומשתלב עם הצללית שנבחר להניח על העפעף, וכמובן שיהיה כהה ממנה. 

עכשיו כשאנחנו יודעות באילו סוגי מוצרים להשתמש, מה נאיר ומה נצליל?

האזורים שנאיר
 by  theestudioion Creative Commons Attribution-Noncommercial-Share Alike 2.0 Generic License

התמונה נחתכה ונערכה על ידי Masks Off Masks On

בתמונה למעלה הדגשתי את האזורים שמוארים בפנים של קים. 
כמו שציינתי מקודם, האזורים שנרצה להאיר הם האזורים הגבוהים בפנים, או כאלה שאינם גבוהים כל כך, אך בכל זאת נרצה להבליטם החוצה. האזורים האלה הם לרוב המצח, עצם האף לאורכה, האזור שמתחת לעיניים ועל עצמות הלחיים, וצידי הרכות. אם ממש בא לנו להשקיע, אז ניתן להאיר ולהבליט גם את האזור שמעל לשפתיים, ואת הסנטר. 

בעין נרצה להאיר את השטח שמתחת לעצם הגבה- על מנת להגביה אותה ולהרחיב את אזור העיניים, ונאיר גם את ה-C הפנימי של העין (האזור שמחבר בין קצה העין לאף, ניצור את האות C באזור הזה- כמו שניתן לראות בתמונה למעלה). הפעולה הזו תרחיק בין שתי העיניים, ותגרום לאיפור העיניים להראות מואר יותר. האזורים שנצליל
 by  theestudioion Creative Commons Attribution-Noncommercial-Share Alike 2.0 Generic License
התמונה נחתכה ונערכה על ידי Masks Off Masks On
יותר משההיילייטר מאיר את הפנים, הברונזר יחטב. בעצם, אם נשתמש בברונזר בלבד לרוב די בכך כדי ליצור "הצללה הפוכה"- כלומר הצללה שגורמת להארה אוטומטית של החלק שבו לא נגענו. 
כמו שלמדנו בשיעור שעבר, נשתמש בברונזר כדי לצמצם שטחים רחבים בפנים, על מנת להדגיש את הצורה האליפסית האידאלית. בתמונות של קים רואים בבירור הצללה של מסגרת הפנים, ושל המצח בפרט, מה שגם מעט מקטין אותו, ועוד יותר גורם למרכז הפנים להראות זוהר יותר. 

אז השלב הראשון הוא- הצללה של מסדרת הפנים, ובמיוחד נצליל את החלק העליון של המצח הצמוד לקו השיער. נצליל גם את קו הלסת- מה שגם יחטב לנו את הפנים (בעיקר בתמונות), ויבליט את מרכז הפנים. 

עוד נצליל את עצמות הלחיים. את זה כמעט כולנו עושות גם בלי לדעת את כל התורה שסביב הצללות והארות, כי אנחנו מבינות שזה גורם לעצמות שלנו להראות בולטות יותר, ולשקע שמתחתן להראות שקוע יותר. באופן כללי את ההצללה נעשה מאמצע האוזן לכיוון השפם- אך בשום פנים ואופן לא להגיע אליו!

לכל כלל יש יוצא מן הכלל וגם לבחירת אופן הנחת הברונזר יש חשיבות וכללים שכדאי להתייחס אליהם: 

במידה ואנו מאפרים פנים ארוכות, או מאד רזות, לא נרצה למתוח קו אלכסוני משופע מדי כלפי מטה, משום שכך נאריך את הפנים עוד יותר, ובמקום לתקן ולצמצם את הפנים, נהרוס ואף נדגיש את האורך שלהן. 
הדרך הנכונה לעבודה היא להניח את הברונזר לרוחב הפנים, בצורה יותר אופקית, מאמצע האוזן לכיוון האף/מרכז הפנים, כך:

במידה ואנו מאפרים פנים עגולות, ריבועיות או רחבות, לא נרצה להניח ברונזר לרוחב- מה שירחיב את הפנים עוד יותר, או ידגיש את המראה המרובע שלהם, ונניח את הברונזר בצורה יותר אלכסונית, מאמצע האוזן לכיוון השפתיים, כך:


האזור הבא שנרצה להצליל הוא צידי האף: נמתח קו ישר של חומר (מה שבחרנו לעבוד איתו) בצידי האף (על האף עצמו- אך לא בחלקו הקדמי, ראו בתמונה של קים), וההצללה הזו תגרום לאף להראות יותר קטן, צר ומחוטב בתמונות. שימו לב! כשמצלילים את האף חשוב מאד לטשטש את החומר כמה שיותר טוב, אף אחד לא אמור לנחש שבאמת נעשתה שם הצללה!

באזור העיניים, נצליל כאמור את שקע העין, וזה יעשה בשלב של הנחת הצללית. 

עכשיו כשהבנו את העקרונת, אני מזמינה אתכן לצפות בסרטון של Goss, שהוא מאפר בריטי שאוהב להתאפר בעצמו. למי שלא מכירה- אז מומלץ מאד להכיר- יש לו ערוץ יוטיוב נפלא, מלא טיפים ומדריכים. 
בסרטון הבא תראו אין GOSS מאפר בטכניקה של קרדשיאן, בשימוש בהצללות והארות רטובות תחילה, ואחר כך הוא עובר להצללות יבשות. שימו לב שבסרטון עצמו יש קישור לסרטון נוסף- למקרה שאתן רוצות לראות עוד טכניקה (אותה GOSS עושה על עצמו).

עכשיו אחרי שצפיתן והטמעתן, האם אתן יכולות לזהות את ההארות וההצללות : 


זיהיתן? אם לא, הנה קצת עזרה:

by  Iphodase.com  Creative Commons Attribution-Noncommercial-Share Alike 2.0 Generic License
התמונה נחתכה ונערכה על ידי Masks Off Masks On
האם מצלילים ומאירים רק את הפנים?
התשובה היא לא ולא! כמובן שאנו נסתפק בהארות והצללות פנים רגילות ביום-יום. אבל אם אנו הולכות לאירוע ובא לנו להדגיש נתונים אחרים שבהם ניחנו, ניתן להצליל ולחטב אזורים אחרים בגוף. שוב נציין, שהתוצאה תראה במיטבה בצילומים, ולאו דווקא במציאות. 
כך ניתן למשל להניח ברונזר באזורים השקועים של עצמות הבריח, והיילייטר על העצמות עצמן, ניתן להניח שימר על הכתפיים ולגרום להן להראות מבריקות וזוהרות יותר. עוד דוגמה להארות והצללות ניתן גם כן למצוא בתמונה של קרדשיאן, רואות?

 by  theestudioion Creative Commons Attribution-Noncommercial-Share Alike 2.0 Generic License
התמונה נחתכה ונערכה על ידי Masks Off Masks On

באילו מברשות כדאי להשתמש?
*המחירים המוצגים להלן נכונים ליום פרסום הפוסט
כשמשתמשים בברונזרים והיילייטרים, כמו בכל איפור אחר, נתאים את המברשת הן לאזור שאותו נרצה לאפר, הן למטרה שנרצה להשיג, והן לחומר שבו נשתמש. הנה כמה מהפייבוריטיות שלי:

להיילייטרים אבקתיים- Real Techniques - Setting Brush
אני מאד אוהבת להשתמש במברשת הזו עם אבקות, היא לוכדת את האבקה בצורה מושלמת (גם אבקות בתפזורת), וניתן להניח איתה את האבקה בצורה עדינה ומושלמת בכל האזורים הרחבים שדורשים הארה. 
המברשת הזו, אגב, מעולה גם להנחת פודה מתחת לעיניים ובצידי האף- באזורים הקטנים האלה שמברשת פודרה רגילה מפספסת. 
את כל המברשות של ריל טקניקס ניתן למצוא ב-iHerb. את חלקן ניתן לרכוש כבודדות, וחלקן ניתן לרכוש רק כחלק מסט. 
המברשת הזו מגיעה כיחידה בודדת, ותמצאו אותה בקישור הזה

אם זו רכישה ראשונה שלכן באתר השתמשו בקוד: ZUZ128 ביציאה ותקבלו בין 5$-10$ מתנה! 

להיילייטרים וברונזרים קרמיים ונוזליים- Real Techniques - Stippling brush

נתחיל בזה שכל המברשות של ריל טקניקס עשויות סיבי טקלון- הן סינטטיות, ולכן עובדות מצויין עם מוצרים רטובים באשר הם- כולל מייקאפים וסמקים. 
המברשת הזו היא דואו-פייברית, יש לה סיבים בגבהים שונים, והעובדה הזו הופכת אותה לאידאלית להטמעת מוצרים קרמיים ונוזליים אל תוך העור. 
אני נוהגת ראשית להניח עם האצבע מעט מהחומר על הפנים, ואז למרוח את החומר על הפנים תוך עבודה עם המברשת בתנועות סיבוביות קלות, ובטפיחות אל תוך העור. 
את המברשת הזו תמצאו כאן

להנחת ברונזר באזורים שונים בפנים- Real Techniques - Multi Task Brush

כבר משמה ניתן להבין שהמברשת הזו מתאימה לשימושים שונים. היא מגיעה כחלק ממארז של שלוש מברשות שנועדו לנסיעות, ולכן המברשות במארז הזה אמורות לספק את רוב הצרכים שלנו בנדודים. 
המברשת הזו נהדרת להנחת ברונזרים, פודרות וסמקים- היא פשוט מעולה לשלושת הפעולות האלה, והפכה למברשת הבוקר הראשית שלי :). 
להנחת ברונזר על הגוף (כתפיים וצוואר בפרט)- EcoTools - Bamboo Bronzer Brush
מברשת הברונזר הזו של אקוטולס מאד גדולה ומאסיבית, ולכן לא נוח לעבוד איתה על אזורים קטנים שדורשים דיוק ועדינות. מה שכן, בעיקר בגלל הגודל שלה, ודחיסות השערות שלה, היא מעולה להנחת ברונזר על אזורים רחבים בגוף, ובצורה מושלמת. 
היא בעצם מן מברשת קבוקי רחבה על ידית שמנה, לכן היא גם מעולה לעבודה עם ברונזרים מינראליים שמגיעים בתפזורת. 

את המברשת גם כן ניתן למצוא ב-iHerb בקישור הזה.

להצללה והארה של אזורים קטנים בעיניים ובפנים- Real Techbiques - Base Shadow Brush
המברשת הזו של ריל טקניקס מגיעה בקייס בן חמש מברשות עיניים, וכל אחת מהמברשות מתאימה לביצוע כמה מטלות. המברשת הזו, למשל, גם נהדרת להנחת צלליות על כל העפעף, וגם נפלאה להנחת ברונזר והיילייטר באזורים קטנים כמו האף ועצם הגבה. 

להארה ב-C הפנימי של העין- Real Techniques- Accent Brush

המברשת הזו מגיעה באותו קייס מברשות העיניים, היא קטנטנה, ולכן נפלאה לאותם אזורים שדורשים דיוק. מכאן שהיא טובה להנחת צללית בהירה באופן מדויק בזוית הפנימית של העין, והיא גם מעולה לסמאדג', לטשטוש קונסילר באזורים קטנטנים (פצעונים?), ועוד... מוצרים מומלצים להארות והצללות
גיבשתי כאן שני קולאז'ים עם חלק מהמוצרים שאני משתמשת בהם להארות והצללות- פנים ועיניים. זה אמנם עמוס, אבל אני רוצה להמחיש לכן עד כמה באמת אין סוף לאפשרויות ולחמרים שאפשר להשתמש בהם. לנוחיותכן צרפתי גם קישורים לרכישה און ליין של חלק מהמוצרים:הארות1. פריימר לומי מג'יק של לוריאל (Lumi Magique Pure light Primer).
חשוב לציין שלא מדובר בפריימר שאנו רגילות אליו, כזה הממלא נקבוביות ומחליק קמטים ואת עור הפנים. לפריימר הזה תכלית חשובה אחת, והיא להאיר את העור. ניתן להניח את הפריימר הנוזלי הזה באזורים שדיברנו עליהם לפני הנחת המייקאפ, ותמצית האור תגרום למייקאפ להראות זוהר יותר באותם המקומות. 
אני, באופן אישי, מאד אוהבת לערבב את הפריימר הזה לתוך המייקאפ, מה שגורם לכל איפור הפנים להראות זוהר ומואר יותר.
כמו שניתן לראות בסווטש, הפריימר מאד שימרי, ולכן ניתן להניח אותו גם על גבי המייקאפ בטפיחות באזורים הגבוהים- ובאזור הרכות בפרט!
ניתן לרכוש את הפריימר מאיביי- בקישור הזה. אגב, ברכישות באיביי תמיד מומלץ להיכנס דרך איבייטס, ולקבל כמה פרוטות בחזרה :)

2. טוש הארה של לוריאל- Lumi Magique Touch of Light 03
טוש ההארה הזה מגיע במרקם קרמי-נוזלי, ויש לו גימור מואר ועדין מאד. נניח מעט מהחומר באזורים שנרצה להאיר, ונטשטש עם האצבעות או באמצעות מברשת. ניתן להשתמש בטוש הזה  גם כקונסילר מסביב לעיניים- לטשטוש כהויות, והארת אזור העיניים כולו.  
הטוש הזה התחבב עלי עד מאד, ואני ממליצה עליו בחום :)
את הטוש ניתן לרכוש גם כן באיביי. שימו לב שהוא מגיע בכמה גוונים- שלי מספר 03.

 3.Smashbox, Be Discovered Cream Cheek Trio- In Lights
גלגל של שני סמקים קרמיים והיילייטר קרמי של סמאשבוקס- כתבתי עליו ממש לא מזמן בפוסט הסמקים הקרמיים ולכן לא ארחיב על כל השלישייה. 
ההיילייטר, כאמור, במרקם קרמי-מוצק, הוא נמרח בקלות, ומספיק להניח רק מעט ממנו בשביל להקפיץ את הלוק. אני אוהבת למרוח אותו בעיקר על עצמות הלחיים, מעל לסומק. 
את השלישיה הזמנתי מ-beauty.com תמורת 29$. לצערי האתר הנפלא הזה לא עושה משלוחים ארצה, אז ניתן גם להזמין מהאתר החמוד Kiss and Makeup, בעבור אותו הסכום.

4. צללית קרם Maybelline New York, Color Tattoo- Too Cool
אז כן, ההיילייטר הזה הוא בעצם צללית קרמית לבנה ומאד שימרית מסדרת ה-Color Tattoo של מייבלין. היא מצויינת להארות ב-C הפנימי של העין, על עצם הגבה, וכן- אפשר להניח אותה גם על הפנים! אם תשתמשו בה כבסיס לצלליות בהירות, היא עוד יותר תקפיץ את הצלליות ותגרום לצבע להראות במלוא הדרו. 
אני רכשתי את הצללית באתר האמריקאי Drugstore.com, אולם לצערי גם האתר הזה לא עושה משלוחים ארצה. 
צלליות נוספות מהסדרה ניתן ואף מומלץ לרכוש מ-feelunique.com בקישור הזה.

5. צללית אבקה מבריקה של איל מקיאז'- סאטין 
הצללית הזו של איל מקיאז' מלאה בחלקיקים מנצנצים, שהופכים אותה למהפנטת ממש. במבט ראשון היא נראית לבנה, אך במריחה יש לה גימור שמעט נוטה לזהוב. 
מצויינת להארות ב-C הפנימי של העין, ועל עצם הגבה- במיוחד באיפור כלות.
הצללית עולה 116 שקלים בחנויות איל מקיאז', וזה המקום לציין שהמחירים ההתחלתיים בחנות מאד מאד יקרים, ולכן אני ממליצה לקנות שם רק במבצעים, ואף פעם לא מוצרים בודדים- ואני אומרת אז זה לא כשירות לחברת האיפור הזו, אלה כי באמת חבל על הכסף! 
6.צללית אבקה מבריקה של איל מקיאז'- סאנד
גם היפהפיה הזו של איל מקיאז. יש לה גימור זהוב ומנצנץ שקשה להתעלם ממנו. היא מהממת על ה-C הפנימי של העין, וגם על עצמות הלחיים להברקה עדינה. ניתן להשתמש בה גם כצללית בפני עצמה (עם בסיס טוב כמובן!). 
7. ברונזר מינראלי של מאד מינרלס- Baby Bronze
לא, לא טעיתי, אכן מדובר בברונזר, אולם הוא כל כך עדין עד כי בעיניי הוא לא מתאים כל כך לשמש כברונזר (לא לשיזוף ולא להצללות), והוא עושה עבודה הרבה יותר טובה כהיילייטר. 
הגימור שלו כל כך עדין- בכלל, לאבקות המינראליות ללא נצנצים יש גימור זוהר טבעי, מן Glow מקסים שכזה, ולכן לדעתי, ניתן להניח את האבקה הזו על כל חלקי הפנים שאנו רוצות להאיר. התוצאה תהיה מבריקה וזוהרת, אך לא מוגזמת. 
את הברונזר ניתן לרכוש מהאתר שלל MAD Minerals בקישור הזה. שימו לב שניתן לרכוש גדלים שונים, ואם זו קנייה ראשונה, אני תמיד ממליצה להזמין דוגמיות! 


8.אבקת שימר מינראלית של איל מקיאז'- סאטין
אם אתן מחפשות אבקות שימריות דרמטיות יותר האבקה הזו והאבקה הבאה הן בשבילכן. הן עמוסות בנצנצים וחלקיקים שימריים, והגימור הוא מאד מאד זוהר. 
לגוון הזה יש גימור ורדרד, והוא מתאים לבעלות עור בהיר.
9. אבקת שימר מינראלית של איל מקיאז'
ראו תאור מוצר מס' 8. 
הגוון הזה יותר כהה מהקודם, כמובן שניתן לפזר אותו יותר וליצור גימור עדין יותר. יפהפה על עור שחום!

10. Inglot AMC Face and Body Illuminator מס' 65
חפרתי מספיק להפעם על היילייטרים, אז על ההיילייטר הנוזלי ההורס הזה אתן יכולות לקרוא בהרחבה בפוסט אינגלוט בקישור הזה!

הצללות 

1. מייקאפ מינראלי של מאד מינרלס- Natural Tan
כן, כן, זהו מייקאפ, ולא ברונזר, אך כפי שכבר ראיתן ועוד תראו, כמעט שאין מוצר איפור אחד שלא ניתן להשתמש בו גם למטרות אחרות. 
מייקאפ מינראלי הוא מוצר נפלא לשימוש כברונזר, בעיקר בגלל אותו ה-Glow המיוחד שיש למוצרים המינראליים. הגימור שלו הוא שחום, מבריק מעט, ועדין! זה הברונזר שאותו אני הכי הכי אוהבת!
אציין שהוא יפה במיוחד כשמניחים אותו על הכתפיים- הוא מעניק להן מראה זוהר ובריא. 
ניתן לרכוש את המייקאפ המינראלי/ברונזר הזה באתר של MAD Minerals בקישור הזה. (שוב, שימו לב שניתן לבחור בין גדלים שונים). 

2. MUA, Bronzed Perfection
הברונזר הזה הוא אחת הקניות היותר שוות שעשיתי לאחרונה: הברונזר של MUA מגיע באריזה ענקית שמכילה 15 גרם, והוא עולה פחות מעשרים שקלים.
הברונזר הוא מעט שימרי- אך על גבול המט, כך שלמרות שאני מאד לא מחבבת ברונזרים שימריים- הברונזר הזה עובר ובגדול, וכבר השתלב באופן טבעי בשגרת האיפור היומיומית שלי. 
החסרונות היחידים שמצאתי בו הם אריזת הפלסטיק שממש קשה לפתוח, והעובדה שהוא מנשיר מאד ברגע שהמברשת עוברת מעליו (Fallouts).
את הברונזר ניתן לרכוש באתר של MUA בקישור הזה!

3. אבקת קוקה דחוסה של איל מקיאג'- Matte Coco
בעצם מדובר בפודרה מאד כהה ובמרקם מט שמשמשת בעיקר להצללות. הגרסה הזו יותר בהירה מאבקת הקוקה המוכרת לתלמידות איל-מקיאז' (ראו מס' 6), ובעיני הגרסה הזו הרבה יותר נוחה- בעיקר משום שהאריזה הרבה יותר ידידותית, יש בה מראה, והיא ניתנת לנשיאה בתיק. 
בגלל הכהות שלה, בשימוש באבקה הזו יש לעבוד לאט לאט, לקחת מעט חומר על המברשת ורק אם צריך עוד- להוסיף. 


4. Physician's Formula, Bronze Booster- Light to Medium
הברונזר הזה מזכיר בצורתו את המטאוריטים של גרלן, אך לגבי האיכות- אני לא בטוחה... 
לברונזר גוון מאד מאד בהיר, שזה טוב מצד אחד, ויתאים לבהירות, אך מצד שני הוא מנצנץ מדי לטעמי. כך שהוא לא יכול לשמש לי כברונזר פנים משום הנצנוצים שלו, והוא לא יכול לשמש לי להצללות משום שהוא בהיר מדי עבורי. מה שכן- הוא מהמם כשמניחים אותו על הכתפיים, ועל בית החזה. כמו המייקאפ המינראלי, הוא מקנה לעור הגוף מראה זוהר ובריא. 
את הברונזר הזה ניתן לרכוש מ-iHerb בקישור הזה.


5. Smashbox Untamed Creamy Cheek Color
על הברונזר הקרמי הזה כבר כתבתי בעבר, ותוכלו לקרוא עליו בהרחבה כאן!
(תוכלו לראות שם גם איך הוא נראה כשהוא מטושטש כמו שצריך). 
את הסומק/ברונזר הזה הזמנתי ב-Beauty.com בקישור הזה, תמורת 24$. ישנם כמה מוכרים באיביי שגם כן מוכרים את אותו. 
6. אבקת קוקה בתפזורת, איל מקיאז'
אין סטודנטית של איל מקיאז' שלא מכירה את אבקת הקוקה. 
לאבקה צבע כהה מאד מאד, ומספיקים גרגרים בודדים של חומר כדי ליצור הצללות יפות ומרשימות. משום שצריך להשתמש במעט חומר בכל פעם- היא גם תחזיק המון המון זמן, שזה תמיד פלוס. 

7. Smashbox, Bronze Lights- Suntan Matte
זהו גם אחד מהברונזרים האהובים עלי. לחובבות הגימור המאט- זהו הברונזר המושלם וכל מילה מיותרת! 
הוא נהדר להצללות, נהדר לשיזוף העור, הגימור רך ונעים, והכי חשוב בברונזר לטעמי- לא מנצנץ.
עוד דבר מדהים הוא שלברונזר הזה אין נשורת בכ-לל, וזה תמיד מדהים אותי איך כשאני מעבירה מברשת על החומר, זה נראה כאילו לא אספתי חומר כלל, אך כשאני מסתכלת על המברשת היא מלאה בחומר. פלאי הטכנולוגיה :)
את הברונזר ניתן לרכוש באתר Kiss and Makeup, או ב-Ebay- ולא לשכוח להיכנס דרך איבייטס.

לקינוח, אם שרדתן עד כאן, אז מגיע לכן להתרווח ולהנות מסרטון של ליסה אלדריג', מאפרת סלבס בריטית וגורו בפני עצמה, שבו היא מציגה את טכניקת ההארות וההצללות שלה, תהנו!


טיפ! הקלידו ביוטיוב: Countouring and Highlighting ותמצאו עוד המון סרטונים המדגימים הארות והצללות!

עד כאן להפעם. מקווה שנהנתן והשכלתן, ואשמח מאד לשמוע באילו מוצרים אתן משתמשות, דעות ושאלות!

לפוסטים נוספים בסדרה- הקליקו!